Video yönü nasıl değiştirilir?

Bilgisayar üzerinden video yönü nasıl değiştirilir?

Telefon üzerinden video yönü nasıl değiştirilir?

Ücretsiz Video düzenleme programı önerebilir misiniz?

damlakoc damlakoc (1391)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Video yönü nasıl değiştirilir?

    Telefon ya da kamera ile çekilen videoların yönü bazı durumlarda istediğimiz kullanım yerine uygun şekilde olmayabilir; bu sebeple video yönü değiştirmek gerekebilir. Dik olan bir videoyu yan çevirmek ve/veya yan olan bir videoyu dik çevirmek için video düzenleme programlarından faydalanabilirsiniz.

    Telefondan Video yönü nasıl değiştirilir?

    Mobil üzerinden video yönü değiştimek için kullanabileceğiniz uygulamalar mevcut.

    Video yönü nasıl değiştirilir? Mobil linkine tıklayarak videomuza ulaşabilirsiniz.

    Bilgisayarda Video yönü nasıl değiştirilir?

    Video yönü değiştirmek için, ücretli ya da ücretsiz video düzenleme programlarını kullanabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden video yönü değiştirmek için kullanabileceğiniz ücretsiz video düzenleme programlarını, bilgisayarınızın işletim sistemine göre seçmelisiniz.

    Ücretsiz Video düzenleme programı önerebilir misiniz?

    Kullanım arayüzü ve yararlanabileceğiniz özellikler açısından Video yönü değiştirmek için, ücretsiz video düzenleme programları arasından OpenShot programı en uygun olanıdır. OpenShot programını Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz. Herhangi bir ücret ödemeden kullanıma açıktır.

    OpenShot programını indirmek için linke tıklayınız.

    Video yönü nasıl değiştirilir?

    • Openshot programı bilgisayarınıza indikten sonra basit bir kurulum yapmanız gerekiyor. Kurulum işlemi kısa sürede tamamlanır.
    • Video yönü değiştirmek için OpenShot programını açıyoruz ve yeni bir proje oluşturuyoruz. Projenizin boyutlarına uygun bir çalışma alanı açmalısınız.
    • Video yönü değiştirmek için kullanacağınız videoyu program içerisinde açın.

    • Yönünü değiştirmek istediğiniz videoyu ekledikten sonra video üzerine sağ tıklayarak "Döndür" (Transform) seçeneğine tıklayın.

    • Döndür seçeneğine tıkladıktan sonra videonuzu istediğiniz gibi biçimlendirebilirsiniz.

    2. yöntem: Video yönü nasıl değiştirilir?

    • Yönünü değiştirmek istediğiniz videoyu ekledikten sonra video üzerine sağ tıklayarak "Döndür" (Transform) seçeneği üzerinden çevirmek istediğiniz yönü ve açıyı seçebilirsiniz.

    Video yönü nasıl değiştirilir? sorusunun cevabı hakkında anlamadığınız bir bölüm varsa soru olarak bize iletebilirsiniz.

    damlakoc damlakoc (1391)