Videolar açılmıyor

Bilgisayarımda internetten video izlerken arada videolar açılmıyor. Youtube, izlesene gibi siteleredeki videolar açılmıyor. Bu her zaman olmuyor. Zaman zaman videolar açılmıyor. Sorun ne olabilir?

emrehancool emrehancool (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Tarayıcı değişikliği yapmanızı ve adobe flash player eklentisini güncellemenizi tavsiye ederim.

    beytullahakyuz beytullahakyuz (181)
    8 yıl önce cevaplandı

      Videolar açılmıyorsa aşağıdakilere deneyebilirsiniz:

      Bazı videoları izleyebiliyorken bazılarını izleyemiyorsanız bu sorunu çözebilecek bir kaç sorun giderme ipuçları aşağıda belirtilmiştir: Her bir ipucunu denedikten sonra videonun oynatılıp oynatılmadığını kontrol edin.

      • Tarayıcınızın sayfasını yenileyin. F5 tuşuna barasak yapabilirsiniz. Bazen geçici bir sorun olabiliyor.
      • Videonuzun kalitesini daha düşük bir ayarla değiştirin. Video oynatıcıda oynat seçeneğini tıklamadan ve istediğiniz ayara dönmeden önce ara bellek çubuğunun dolmaya başlamasını bekleyin.
      • Tarayıcınızı en yeni sürüme geçirin. Tarayıcınızı güncelleyin. Güncel olmayan tarayıcılarda bu tür sorunlar olabilir.
      • Flash Oynatıcınızı en son sürüme güncelleyin. Hem güvenlik hem performans içinn mutlaka Flash player'i güncelleyin.
      • Önbellek ile çerezleri temizleyin ve videoya tekrar erişmeden önce tarayıcınızı yeniden başlatın.
      • Tarayıcınızda Javascript'i etkinleştirin. Aşağıdaki sıfırlama işlemi bu ayarı normal konumuna getirektir.
      • Ekran kartı sürücülerinizi güncelleyin. Ekran sürücüleriniz mutlaka güncel olmalı.

      Bazen tarayıcınıza eklenen eklentiler video oynatmada sorun yaratabilir. Bu durumda tarayıcınızı resetlemeniz yani sıfırlamanız gerekir.

      Chrome nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

      hakan hakan (15424)