videolar donuyor

merhabalar. bilgisayarıma indirdiğim filmleri izlerken görüntü ve ses donuyor..windows media player da sorun vardır belki diye vlc indirdm ama ondada izleyemiyorum. aynı şekilde görüntü ve ses donuyor ama video ilerliyor.. filmlerin hep aynı yerlerinde görüntüsü donuyor. düzelmesi için ne yapabilirim acaba?

mervesltn mervesltn (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Videolar donuyorsa bazı uygulamalar işlemciyi aşırı kullanıyor bu sebepten donma yaşıyor olabilirsiniz.

    Elbette farklı sebepleri de olabilir. Ben olası tüm ihtimallere karşı yapılması gerekenleri yazacağım. Bu işlemleri yapmadan önce bilgisayarınızın virüslerden arındırılmış olduğundan emin olmalısınız. Bilgisayarınız temiz olmalıdır.

    Virüs taraması için:

    1. Malwarebytes anti-malware nedir? Malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır? linkinden Malwarebytes  anti-malware indirin ve çalıştırın.  Malwarebytes anti-malware oldukça güçlü ve ücretsiz bir yazılımdır.
    2. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?

    Bu iki program ile bilgisayarınızı tarayın. Tarama ve temizlik işlemleri bittikten sonra aşağıdaki işlemleri sırası ile kontrol edin

    Bunlar dışında bilgisayarınızda birden fazla video oynatıcı varsa kaldırın (Media Player ve VLC dışında). VLC player bana göre en iyi ve sorunsuz video oynayıcı.

    Tüm bu işlemlerden sonra donma sorunu ortadan kalmış olmalı. Sorun devam ederse bildirin.

    hakan hakan (15424)
    8 yıl önce cevaplandı

      teşekkür ederm yardımınız için. peki başlangıçtaki programları kaldırırken intel corporation die programlar var onlarıda kaldırmam sorun yapmazmı? sonuçta işlemci için ya hani.

      mervesltn mervesltn (3)
      8 yıl önce cevaplandı

      • hayır hiç bir sorun çıkarmaz. Gerekirse tekrardan aktif edebilirsiniz. hakan 8 yıl önce