Videoyu YouTube'a yükleyince kalitesi düşüyor

Merhabalar ben youtube için video çekiyorum obs ile video kaydını yapıyorum audacity ile ses kaydını yapıyorum.Sonra camtasia 9 ile ikisini birleştiriyorum.Videonun son hali bilgisayardan izlediğimde güzel gözüküyor ama youtube'a yüklediğimde ilginç bir şekilde görüntü berbat oluyor.720p felan gene düzgün ama 480p'de çamur gibi oluyor.Videoyu yükleyeli 2 gün oldu ama hala düzelmedi bunun sebebi ne olabilir?

yumuklusucurta yumuklusucurta (89)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    OBS ayarlarında ekran kaydı yaparken FPS ayarı diye bir şey vardır. Onu 30 veya 60 yapıp öyle çek. (bilgisayarın güçlüyse 60 en iyisidir) Unutma ki videonun çözünürlüğü kadar FPS değeri yani kalitesi de önemlidir.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @farurhenho sıkıntı videoyu çektikten sonra değil sıkıntı youtube'a attıktan sonra youtube'a atmadan önce videoyu izliyorum video çok kaliteli ama youtube'a atınca kalitesi düşük gözüküyor.720p de bile kötü gözüküyor.360 480 p yi hiç söylemiyorum bile. yumuklusucurta 5 yıl önce
    • İşte OBS o videonun kalitesini düşük şekilde çekiyor demek. Videonun kalitesini belirleyen şey sadece çözünürlük değildir. Bit hızı ve FPS değeri de etki eder. OBS'da ekran kaydı ayarlarını karıştır iyice. @yumuklusucurta omercik 5 yıl önce
    • @farurhenho işe yaramadı hala youtube'a atınca 480'de çamur gibi gözüküyor. yumuklusucurta 5 yıl önce
    • O zaman farklı bir ekran kayıt programı bulmalısın. Zaten OBS'nin asıl amacı ekran kayıt değil canlı yayın yapmak. Ekran kaydını Bandicam ya da Windows'un kendi kayıt fonksiyonuyla yapmayı deneyebilirsin. omercik 5 yıl önce
    • Herhangi bir uygulama içerisindeyken Windows + G tuşuna aynı anda bastığında Windows'un yerleşik ekran kaydı aracı açılır. Bir de bunu dene istersen. @yumuklusucurta omercik 5 yıl önce
    • @farurhenho yardımın için teşekkür ederim.Başka bir forumada sormuştum ve oradaki insanlar küçük kanalların videolarının bazen çok geç düzeldiğini söylediler.Bu arada sayende Windows + G tuşuna basınca ekran kaydı açıldığını öğrenmiş oldum yumuklusucurta 5 yıl önce

    Konu güncel...

    yumuklusucurta yumuklusucurta (89)