View içerisinde kullandiğim data context derleme hatasi

Merhaba arkadaşlar,

.NET Projem içerisinde kullandığım bir view de LINQ TO SQL kullanarak tabloya verilerimi listelemek istiyorum. Fakat derleme hatası alıyorum nedendir acaba?

kadirgunhiz kadirgunhiz (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DataContext'i namespace belirtterek yazmayı denedin mi?

    Hukuk.Models.HukukDbDataContext

    gibi?

    Bir de önerim, View içinde bu tür doğrudan erişimler yapma.  Yani DataContext işlemlerini en kötü Controller'da yap. ViewBag ile ihtiyacın olan veriyi View'e aktar.  Bu çok daha sağlıklı olur.

    murat murat (12492)