VIEW SERVER STATE permission was denied on object 'server', database 'master'. (Microsoft SQL Server, Error: 300) hatası nasıl çözülür

http://prntscr.com/f551bm sunucudaki veri tabanına bağlandım. tablo disign bölümünü açarken yandaki resimdeki gibi hata veriyor. sebebi ne olabilir.

murtaza murtaza (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kullandığın SQL komutunu çalıştırabilmek için bağlantı kurduğun kullanıcının SysAdmin seviyesinde olması lazım.

    Senin aldığın hata kullanıcının yetkisinin olmamasından kaynaklanıyor.

    alattin alattin (16999)