Vikipedi Erişim Engelini Kaldırmak İçin Yapabileceklerimiz Nelerdir?

Vikipedi Erişim Engelini Kaldırmak İçin Yapabileceklerimiz Nelerdir?  #Vikipedi

Vikipedi'ye giremiyorum.

Özgür İnternet!

Özgür ve bedava ansiklopedi!

ozgurnet ozgurnet (38)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Arkadaşlar ülkemizde aylardır Vikipedi'ye giriş yasak. İlk zamanlar tepki gösterildi ama sonradan unutuldu. Ben bir kampanya başlattım. Sizde bu kampanyayı imzalayıp, arkadaşlarınız ile paylaşır mısınız?

    Kampanyaya gitmek için tıklayınız.

    ozgurnet ozgurnet (38)
    6 yıl önce cevaplandı

      Seni destekliyorum ve bende buradan aynı çağrıyı yapıyorum.

      Sansüre, bilgiye erişimin engellenmesi uygulamalarına ve diğer yasaklara hayır!

      Yaşasın özgür internet!

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

        İstediğimiz wikipedianın tamamen açılması tabiki. Ancak şuanda bunu yapamadığımızdan biraz illegal yollarla girmek durumunda kalıyoruz.

        En kısa çözüm olarak wikipedia.org adresinin başına 0 koyup deneyebilirsiniz.Yani https://tr.0wikipedia.org/wiki/Anasayfa şeklinde girebilirsiniz. Bunu her sayfada wikipedia yazısının önüne koyun sayfa açılacaktır.

        ismailsarp ismailsarp (6010)
        6 yıl önce cevaplandı

        • Burada 0 koyarak ya da VPN'ye gerek duyarak bilgiye ulaşmak saçmalıktır. Size lafım yok, bilginizi paylaştınız. Benim demek istediğim bilginin kaynağına VPN ile ulaşabilmek.. ozgurnet 6 yıl önce
        • @ozgurnet bende size katıldığımı zaten mesajımda belirtmek istedim. Evet dediğini gibi bilgiye ulaşmak için VPN gibi aracı yazılımlar kullanmamak gerekiyor. Zaten internetteki kampanyalarla, yazılan yazılarla bunu denk geldiğimiz her yerde belirtiyoruz. Sadece şuanda acil ihtiyacı olduğunda veya girmeye çalıştığında daha hızlı girmesini sağlamak hedefimiz. ismailsarp 6 yıl önce
        • Dediğim gibi, size lafım yok siz bilginizi paylaştınız. Umarım yanlış anlaşılmaz. :) ozgurnet 6 yıl önce