Vikipedi neden hala kapalı?

Vikipedi ya da İngilizcesi Wikipedia neden hala kapalı? 1 yılı aşkın süredir kapalı. İnstagram yarım saat çökse ayağa kalkanlar, şimdi neden sus-pus? Bilgi bu kadar mı önemsiz?

Not: VPN ile gir diyenler, VPN ile zaten girerim. Benim buradaki konu amacım vurdumduymazlık ve devletin bilgiyi engellemesidir. Bilgiyi ulaşmak için VPN'ye muhtaç olmamızdır!

rulu rulu (10)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Vikipedia ile ilgili alınmış birden fazla mahkeme kararı var. Normalda youtube gibi sitelere erişim engellemesi geldiğinde bu sitelerin yerel ofisleri duruma müdahele ediyor, gerekirse içeriği kaldırıyor. Fakat bildiğim kadarı ile Vikipedia'dan böyle bir yaklaşım gelmediği için, yani ilgili içerikleri kaldırmadıkları için erişim engeli devam ediyor.

    Halk olarak Instagram'a daha çok değer veriyor ve kullanıyoruz, çevrene bir bak, telefonunda intagram olmayan kaç kişi var?

    Ama vikipedia desen çoğu ne olduğunu bile bilmiyordur.

    hakan hakan (15424)