Virtual Box Nedir?

Virtual Box Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

veysi2023 veysi2023 (149)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Virtualbox, bilgisayar içinde sanal bilgisayar oluşturmanı sağlayan bir teknoloji.  Şöyle düşün, bir yazılım vasısatıysa sanal bir bilgisayar oluşturuyorsun ve buna ister linux, ister windows bir işletim sistemi kurabiliyorsun.

    Öncelikle bir sanal bilgisayar yazılımı gerekiyor. Oracle Virtualbox en bilinenlerden: https://www.virtualbox.org/

    Bunu kurduktan sonra bir Windows ISO dosyasından sanal bilgisayarına kurulm yapabiliyorsun. Böylelikle elinin altında sanal bir bilgisayar oluyor. Bunda denemeler yapabilirsin. Mesala virüs bulaştırabilirsin. Asıl sistemin bundan etkilenmez. Bu ortam tamamen izoledir.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Zaten virtualbox ile antivirüs programları virüsleri test ediyor diye biliyorum. darkcrak 4 yıl önce
    • peki bu virtual box üzerinden linux işletim sistemi kurmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim? adım adım anlatmanız mümkün mü? veysi2023 4 yıl önce
    • @veysi2023 vaktim olduğunda yazayım bunu yarın ya da cuma hakan 4 yıl önce
    • @darkcrak antivirüs programları sandbox gibi bir teknoloji kullanabiliyor hakan 4 yıl önce
    • tamam bekliyor olacağım, lütfen unutmayınız veysi2023 4 yıl önce
    • @veysi2023 reis sana yardımcı olmaya çalışayım virtual box'a linux kurmada.. ybaskin34 4 yıl önce
    • olur tabiki veysi2023 4 yıl önce
    • virtual box sanal bilgisayar @veysi2023 darkcrak 4 yıl önce