Virtualization-based Security - Sanallaştırma Tabanlı Güvenlik - VBS Nedir?

Windows 11'de  Virtualization-based Security (Sanallaştırma Tabanlı Güvenlik) kısaca VBS nedir? Virtualization-based Security açık mı olmalı kapalı mı? Virtualization-based Security gerekli mi?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 ve Windows 11'de karşımıza çıkan Sanallaştırma Tabanlı Güvenlik / Virtualization-based Security (VBS) donanım sanallaştırma özelliği kullanılarak, işletim sisteminden ayrı, güvenli bir bellek alanı oluşturmak için kullanılır.

    Windows 11 Virtualization-based Security (VBS) ile imzalanmamış donanım sürücüleri, zararlı olabilecek kodlar ve uygulamalardan işletim sistemini korur.

    Bir zararlı uygulama indirdiniz ve çalıştırdınız diyelim, Windows 11 bunu bellek içinde izole bir alanda çalıştırır. Zararlı kod işletim sistemi dosyalarına erişemez böylelikle bilgisayara zarar veremez.

    Bu şekilde işletim sistemi ve diğer uygulamalar malware, virüs ve diğer farklı saldırı tekniklerine karşı korunur.

    Windows 11 içinde Virtualization-based Security (VBS) Windows Güvenliği / Çekirdek yalıtım / Bellek bütünlüğü adımından açılabilir veya kapatılabilir.

    alattin alattin (16999)