virüs encrypted bilgisayarımdakı tum hersey gıttı sıfre ıstıyor

bu vırus maıl yoluyla geldı tum dosyalarım sılındı gorunmektedır ,bılgısayarcılar yapamadılar lutfen bır bılgısı olan paylassın ,cok onemlı aıle resımlerımız var manevı degerı benım ıcın onemlı aysesas@gmail

aysesas aysesas (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba

    Bu virüs türü bulaştığında bilgisayarınızdaki tüm dosyaları şifreler ve sizden şifreyi açmak için fidye ister.Bu virüs habelerde veya bazı forum sitelerinde fidye virüsü olarak adlandırılıyor.

    Virüs hakkında şuan için kesin bir çözüm yolu yok.Bazı yöntemler var ancak bunlar işe yaramayabilir.Umarım sizinkinde işe yarar ve tüm dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.Ben de bu virüsten mağdur olan kişilerdenim ve çözümler bende işe yaramadı.

    İnternette veya bazı facebook sayfalarında virüsü çözdüğünü söyleyen çıkarcı insanlar da mevcut.Bunlara dikkat etmek gerekiyor.Size çözüm olabilecek linki aşağıda veriyorum.Linki inceleyin umarım işinize yarar ve çözüm sağlarsınız.

    CryptoLocker virüsü nasıl temizlenir? Şifrelenmiş dosyalar nasıl açılır?

    ismailsarp ismailsarp (6010)