Virüs programım sürekli virüs buluyor ama temizleyemiyor.

Usb mde kısayol virüsü vardı ilk ne olduğunu anlamayıp açtım ve sanırım virüs bilgisayarıma bulaştı. Usb yi biçimlendirdim bi sorun kalmadı. Bilgisaydaki windows defender programı sürekli bu virüsü buluyor kaldırmak için yeniden başlatma istiyor ama yeniden başlattığında aynı virüsü yine buluyor. Ne yapmalıyım?

damlatuba damlatuba (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows Defender, Windows ile yerleşik gelen bir bilgisayar koruma programıdır. Defender aracı genel sorunlara karşı koruma sağlasa da bazı durumlarda eksik kalabiliyor. Açıkçası bilgisayarın güvenliğini sadece Defender aracına bırakmak doğru olmayacaktır. Sizin durumunuzda buna benzer bir sorunu benziyor.

    Çözüm için uygulayabileceklerinzi bilgisayarınıza 3.parti ve etkili temizlik yapabilecek programlar kullanmak olacak gibi gözüküyor.Aşağıdaki bazı güvenilir ve etkili temizlik araçlarını yazdım.Bunlarla temizlik yaparsanız sorununuzu çözeceğinizi düşünüyorum.

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

    ismailsarp ismailsarp (6010)