Virüs Taraması Başarısız Oldu Google Chrome hatası nasıl çözülür?

Google Chrome ile dosya indirirken aşağıdaki gibi bir hata alıyorum:

Virüs Taraması Başarısız Oldu

Virüsten koruma yazılımı bu dosyayı tararken beklenmeyen bir şekilde başarısız oldu

Download işlemi bitiyor fakat dosya siliniyor. Google Chrome ile İndirdiğim dosyada virüs olmadığından eminim. Daha önce Chrome ile dosya indirme yaptığımda sorun olmuyordu.

Virüs Taraması Başarısız Oldu hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Chrome kullanan pek çok kişi Virüs Taraması Başarısız Oldu "Virüsten koruma yazılımı bu dosyayı tararken beklenmeyen bir şekilde başarısız oldu" hatasından muzdarip durumda. Chrome Virüs Taraması Başarısız Oldu hatasının çözümü bir kaç aşamadan  oluşuyor.

    Google Chrome Virüs Taraması Başarısız Oldu hatasının çözümü şu şekilde:

    İşlemler Windows 7 için anlatılmıştır diğer işletim sistemlerinde de benzerdir.

    1. Başlat'ı tıklayın "Programları ve dosyaları ara" yazan yere regedit yazın ve enter tuşuna basın.
    2. Kayıt Defteri Düzenleyici içerisinde şu yolu izleyin (HKEY_LOCAL_MACHINE gibi ifadelerin yanındaki sağa bakan üçgen ikonlarını tıklayın. )
      HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Attachments\ScanWithAntivirus
      Virüs taraması başarısız oldu Chrome çözüm
    3. ScanWithAntivirus değerine çift tıklayarak açın ve değeri 2 veya 3 ise 1 yapın. Burada değer 2 veya 3 ise virüs tarama aktif, 1 ise pasif anlamına geliyor.

    4. Kayıt Defteri Düzenleyiciyi kapatın ve Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Yukarıdaki işlemlerden sonra Chrome Virüs Taraması Başarısız Oldu hatası çözüme kavuşmuş olacaktır.

    Virüs Taraması Başarısız Oldu Çözüm 2:

    Eğer yukarıdaki yöntem işe yaramadıysa Windows Ek yöneticisi dosya indirmenizi engelliyor olabilir.

    Aşapıdaki işlemi indirdiğiniz dosya gerçekten güvenilir bir kaynaktan geliyorsa yapın. Crack vb indirmelere her zaman virüs olma ihtimali olacağından sorumluluk size ait olacaktır.

    Virüs Taraması Başarısız Oldu hatasının çözümü için Windows ek yöneticisinin ayarlanması:

    1. Windows ve R tuşlarına basın.
    2. Çalıştır penceresine inetcpl.cpl yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Güvenlik sekmesini tıklayın.
    4. Internet'i seçin.
    5. Özel düzey'i tıklayın.
    6. Uygulamaları ve güvenli olmayan dosyaları başlatma > Etkinleştir'i seçin.
    7. Düzey olarak da Orta seçin.
    8. Pencereleri Tamam'ı tıklayarak kapatın.
    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Güncel mi? windows 10 larda işe yarar mı darkcrak 5 yıl önce

    Çözümü uyguladım ama olmadı. patch indirmeye çalışıyorum. "başarısız-indirme hatası" hatası alıyorum. defender kapalı. security essential gerçek zamanlı koruma devre dışı. Tarayıcımda antivirüs yok.

    misty misty (556)
    6 yıl önce cevaplandı

    • biraz acil. lütfen yardımcı olun. misty 6 yıl önce
    • @hakan misty 6 yıl önce
    • @murat @temmuz @alattin @farurhenho misty 6 yıl önce
    • İndirdiğiniz patch bir crack dosyası vb birşey mi? Microsoft Edge, Google Chrome gibi tarayıcılar crack dosyalarını virüs olarak algıladığı için indirmiyor. Tarayıcınızda antivirüs olsun veya olmasın @misty omercik 6 yıl önce
    • Ayrıca Windows Defender'i "gerçek zamanlı koruma" özelliğini devre dışı bırakarak kapatmış sayılmassınız. Regedit ayarlarından tam olarak kapatmanızı öneririm. omercik 6 yıl önce
    • Ben konuda anlatılan bu özel yöntemi bilmiyorum. Onunla alakalı @hakan sana yardımcı olabilir. Benim bu gibi hallerde başvurduğum (veya denediğim çözüm yolları) sistemde virüs taraması, tarayıcı sıfırlama veya kaldırarak yeniden yükleme, başka siteden download denemesi, bunlarda olmazsa farklı bir tarayıcı kullanarak hedef donlodı gerçekleştirme vb şeyler oluyor. Elbette ilk olarak bunlar ve başarılı olunamazsa daha farklı şeyler.. Fakat bu arada sistemde antivirüs bulundurmamak büyük bir yanlış ve önemli bir hatadır. En azından Microsoft Defender programı aktif halde bulundurulmalıdır @misty temmuz 6 yıl önce
    • Bu arada aklıma gelmişken Internet Download Manager'i de söylemek istiyorum. Hem daha hızlı indiriyor, hemde inen dosyayı denetleme gibi bir şey söz konusu değil. :) Mutlaka kullan @misty omercik 6 yıl önce
    • Ayrıca @misty, ben çok özel ve başkada çare olmadığı haller dışında problemlerin çözümünde kayıt defterinde değişikliklerle çözüm aranması fikrinin yanlış olduğunu düşünüyorum. Dimyat'a pirince gidilirken eldeki bulgurdanda olunabilir veya kaş yapılırken göz çıkarılabilir :) temmuz 6 yıl önce
    • program cracki indirmeye çalışıyordum.galiba indirmeye çalıştığım sitede sorun var. başka bi sitede bulmaya çalışıcam. yardımlarınız ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. misty 6 yıl önce
    • Ek bir çözüm yazdım. Dener misin? Sorun ek yöneticisinden kaynaklanıyor olabilir. hakan 6 yıl önce