virüsler hakkında bir soru

trojan veya buna benzer virüsler pcmize girdiğinde ekran goruntumuz fotograf seklinde mi gidiyor kendisine ya da ekran goruntumuzu kendisi izleye biliyor mu canlı canlı yanı team wier programı gibi

mervecankan mervecankan (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bulaşan virüsün veya Trojanın özelliğine bağlı olarak bu durum değişebilir.

    Yani ekran görüntüsünü fotoğraf olarak veya video olarak kaydedebilir veya kameranızı kotrol altına alıp sizi izleyebilirler.

    Trojan zaten bilgisayarınızın  kontrolünün başkasına geçmesine sebep olur. Trojan, Backdoor, rootkit. Bunlar farklı amaçlara hizmet edebilir.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

    • esed nod 32 programı ben de yuklu tarama yaptım truva atı buldu peki kesin aktif midir 2 tane buldu biri müzikler in içinde diğeri de oyunun içindeydi naısl anlarım aktiftir die ? mervecankan 9 yıl önce
    • Truva atının oldugu dosyaları çalıştırysanız daha önce aktif olmuştur. Eset buldu ve temizlediyse sorun kalmamıştır. murat 9 yıl önce
    • oyunun içinde yuklu gorunuyor o yunu daha once oynamıstım peki o virüs neye ulasır benim facebookta goruntulu konusmama foto halinde mi ulasır sadece mervecankan 9 yıl önce