Virüsleri indirebileceğim bir site var mı?

Merhaba,

Virüsleri indirebileceğim bir internet sitesi var mı? Trojanları, PUPları vs.

@alattin @hakan @murat

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

  • Başına iş açmayasın :) temmuz 5 yıl önce
  • @temmuz yok abi :) Sanal makinede test edeceğim. önlemlerimi aldım zaten :) toprak34 5 yıl önce
  • Tamam öyleyse, kolay gelsin :) temmuz 5 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Dikkatli olmanda fayda var.

Virüs indirebileceğin linkler:

  • http://dasmalwerk.eu/
  • http://thezoo.morirt.com/
  • http://www.virusign.com/
  • http://virusshare.com/

Bunlar üyelik gerektirmeden  virüs indirebileceğin linkler. Daha çok var ama çoğu üyelik gerektiriyor. İndirdiğin virüsler zipli ve şifre korumalıdır. Şifreler sitelerde yazar.

Internetin Türkiye'de yeni olduğu dönemlerde internette gezerken nasıl oldu bilmiyorum bir siteye ulaşmıştım. İngilizce de yok o zamanlar. Baktım küçücük programlar. Hepsi 30kb, 50kb, 100kb. O zamanlar tabi internet çok yavaş. İndirme hızı 2kb-3kb.  Sabaha kadar yüzlerce program indirdim. Tabi ben öyle sanıyorum.  Hepsini indiriyorum, çalıştırıyorum ama nafile. Çalışan tek bir program yok.Ertesi gün pc pert oldu. Sonra fark ettim ki meğer girdiğim site virüs örneklerini barındıran bir siteymiş. Benim program, oyun diye indirdiklerimin hepsi meğer virüsmüş. Öğrendik ama çok geç oldu..

  • İndirdiğin dosyaları asla bilgisayarında doğrudan çalıştırma
  • Sanal bilgisayar veya atıl durumda olan başka bir bilgisayarı kullan, bu bilgisayar ağa, internete bağlı olmasın.
  • Virüsleri çalıştırdığın bilgisayarda USB bellek, harici disk bağlı olmasın.
alattin alattin (16984)
5 yıl önce cevaplandı

  • @alattin abi internete bağlı olursa ne olur? toprak34 5 yıl önce
  • Tedbirlerden biride sisteme DeepFreeze veya muadili bir program yüklemek olabilir. Bu program ile çalışırsan, internetede bağlı olsan ve sanal değilde gerçek makinedede uğraşsan bir problem olmaz. Zira PC yeniden başladığında bir önceki windows oturumunda yapılan tüm değişiklikler geri alınır, yapılan işlemler sıfırlanır. İnternet cafelerin neredeyse tamamı bu programı kullanırlar ve ancak o şekilde sistemlerini korurlar, varlıklarını devam ettirirler @toprak34 temmuz 5 yıl önce
  • @temmuz Abi deepfreeze'i normal bilgisayara mı yükleyeyim yoksa sanal bilgisayara mı? toprak34 5 yıl önce
  • Birde DeepFreeze'i önce bir test et, problemsiz çalışıyormu fonksiyonlarını yerine getiriyormu diye. Kendi makinem olsaydı bu kadar hassasiyet göstermezdim belki ama senin makinen olunca sana bir zarar gelmesini, buna sebep olmayı göze alamıyorum, o sebeple... :) @toprak34 temmuz 5 yıl önce
  • @temmuz Abi ya deepfreeze'i kaldıramazsam? toprak34 5 yıl önce
  • DeepFreeze'i kullanacak olursan (gerçek veya sanal makinede, hangisinde kullanırsan kullan) programa kesinlikle zor ve karmaşık şifre koyma. Mazallah unutursun falan, sonra sisteminde hiçbir kalıcı değişiklik yapamazsın, dosya, program vs yükleyemezsin. DeepFreeze yüklendiğinde sistem nasılsa hep öyle kalır. Değişiklik yapabilmek için şifreyi girerek DeepFreeze fonksiyonlarını durdurmak, iptalini sağlamak gerekir. Programı önce araştır iyice öğren ve ondan sonra kullan @toprak34 temmuz 5 yıl önce
  • DeepFreeze'i kaldırmak değil, şifresini unutmamak gerekir. Yoksa kaldırmasanda olur. Sistemde durur ve ihtiyaç hallerinde aktif eder kullanırsın. O haller dışında sistemini normal bir şekilde, yani şimdiye kadar nasıl kullanıyorsan o şekilde kullanmaya devam edersin. Ama program aktif haldeyken şifresini unutursan sistemden Deep Freeze programınıda kaldıramazsın (uninstall edemezsin) ve daha sonrada sistemde herhangi bir değişiklik yapamazsın. Bu şekilde dikkat ve itina gösterilmesi gereken bir programdır. Yoksa (bunlara önem verilmezse) kullanılması çok risklidir. Nereden nereye geldik, sen istersen vazgeç DeepFreeze kullanmaktan. Normal olarak ne yapacasan sanal makinede yap gitsin. Benide korkuttun çocuk :) @toprak34 temmuz 5 yıl önce
  • @toprak34 aga bagli olursa virusun ozelligine bagli olarak aga bagli diger bilgisayarlar risk altinda olabilir. Bazi worm turu malwarelar ag uzerindeki bilgisayarlarda acik varsa onlara sizabiliyor alattin 5 yıl önce

Bir film indirmeye çalış ve arama sonucunda önüne gelen download linkine tıkla bilgisayarın hayatı kayar. Bikeresinde Dağ 2 filmini indirmeye çalışırken yaşamıştım bunu

omercik omercik (9418)