Virüslü dosya nasıl onarılır ?

2 trabaytlık hardiskte virüs var diyor ama içinde sadece fotoğraf var ve fotoğraflar aile fotoğrafları silmek istemiyorum aslında , sadece onarmak istiyorum avast işe yaramıyor ne yapmalıyım ?  Norton Security , Malwarebytes ve daha birçok iyi proğram var hangisini kullanmalıyım ?

mlekesizzz mlekesizzz (40)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Avast antivirüs programı virüs bulma konusunda berbat ayrıca bilgisayarı yavaşlatma konusunda çok iyi. Bilgisayarını mallwarebytes ve Gridinsoft ile tarayabilirsin.

    GridinSoft Anti-Malware nedir? GridinSoft Anti-Malware nasıl kullanılır?

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    darkcrak darkcrak (5158)
    3 yıl önce cevaplandı

    Fotoğraflar bozulmamış şifrelenmiştir muhtemelen. Çok nadir virüs dosyalara zarar verir onları bozar.

    Malwarebytes, Norton gibi programlar dosyaları onarmaz. Virüsü temizler. Öncelikle dosyalarına tam olarak ne oldu bunu anlamak lazım.

    Fotoğraflara bak. adları şu şekilde olabilir: IMG_3444.JPEG.WEUI

    Burada WEUI kısmı bize dosyaların ne tür bir şifreleme ile karşı karşıya fikir verir varsa çözümü paylaşırız.

    hakan hakan (15394)
    3 yıl önce cevaplandı

    • hepsi temiz gibi gözüküyor mp4 ve mp4 m4a vb ama 5-6 tane scr uzantılı dosya var içindede video resim var mlekesizzz 3 yıl önce
    • Aslında onlar (scr uzantılı dosyalar) sadece klasördü harddiskte virüs var bildirimi geldi bende önemsemeye bastım sonra uzantısı scr ye döndü @hakan mlekesizzz 3 yıl önce