Virüslü site nasıl anlaşılır?

Google dan ilişkiler hakkında bir araştırma yaparken.Bu siteye tıkladım yanlışlıkla sitenin başlığında ideal flört süresi yazıyordu ve cinsel bir sayfa çıktı bir şeye tıklamadım hemen kapattım sizce sosyal medya hesaplarıma ıp adresımden ulaşbilirler mi? Dmden gruplara ekleyip fotoğraflara etiketlenir miyim tanımadıgım kısıler tarafından?

demetcr demetcr (21)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Uzantıyı görmeden bende tıkladım yanlışlıkla.

    **PC İÇİN**

    Ben Avira Browser Safety kullanıyorum, girdiğim sitenin ne kadar güvenilir olduğunu gösteriyor.

    **Eklenti olarak kullanılabiliyor**

    IP Adresinden sosyal medya hesaplarına ulaşamazlar. Bilgisayarınızda mutlaka bir antivirüs programı kullanın ( Defender Dışında )

    **MOBİL İÇİN**

    Kaspersky Mobile Kullanmanı öneririm. Google Play'den ücretsiz bir şekilde indirip kullanıma başlayabilirsiniz. Eğer kullanmak istemiyorsanız girdiğiniz sitenin ismine ve uzantılarına dikkat edin her sakallıya dede diyemiyeceğimiz gibi  her https uzantılı siteye güvenli diyemiyeceğiz.

    Eğer hesaplarınızın çalınmasından endişe ediyorsanız ;

    • Instagram Hesabınıza Mutlaka Telefon Numaranızı girin.
    • Instagram Hesabınızda Mutlaka İki Aşamalı Kimlik Faktörünü etkinleştirin.
    • Şifrenizi güçlü bir şifre yapın

                 Örnek : selin756xPO0mm

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

    • @hydra Çok teşekkür ederim son bir sorum olacaktı. Gönderdiğim link güvenli mi oluyor bu durumda çünkü telefondan girmiştim, iphone kullanıcısıyım bu arada. Yani bana bir zararı olur mu? demetcr 4 yıl önce
    • Gönderdiğiniz link güvenli değil şu yönden güvenli değil içerisinden herhangi bir linkte tıklarsanız sizin telefonunuza, bilgisayarınıza reklam virüsü yada başka çeşit virüs yükler. Siz her siteye girmeyin sıkıntı çıkmaz, bilinçli kullanıcı olun. hydra 4 yıl önce
    • Normalde çok bilinçliyim bir anlık oldu. Sizi sıkmam istemem ama virüs bulaşsa bile instagram adresime ulaşabilirler mi, bir programla taradım telefonumu güvenli çıktı. Birde virüs olsa hemen belirtileri çıkardı heralde. Daha onceden basıma gelmıstı cunku demetcr 4 yıl önce
    • @hydra demetcr 4 yıl önce
    • Virusun ne yapacagini bilemem. Endiselenmenize gerek yok cunku instagram hesabinizi calsalar bile telefon numaranizdan geri alabilirsiniz. hydra 4 yıl önce
    • Teşekkürler @hydra demetcr 4 yıl önce
    • Rica ederim. hydra 4 yıl önce