Virüsten nasıl kurtulabilirim?

Arkadaşlar flashımda virüs varmış bilgisayara bulaştı. Avast, avg, nod gibi virüs tarayıcılarıyla bulmayı denedim ama virüs programları hep yarıda kalıyor. Bilgisayar donuyor. Bir türlü gitmiyor. Windows 8 kullanıyorum. Yardım edebilir misiniz? İnternete de girilmiyor, hep donuyor bilgisayar.

wakabayashe wakabayashe (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Birde Güvenli Mod'da taramayı dene. Yine olmazsa bootable flash bellekten veya CD'den bootable çalışan bir antivirüs programı download ederek PC'yi bu programla başlat. Eğer gecikmemesi gereken bir hal varsa bunlardan önce yine Güvenli Mod'da sistem geri yüklemesi ile en azından sistemin çalışır hale getirilebilme şansı olabilir; daha sonra virüs arama/kaldırma faaliyetlerine devam edilebilir.

    Windows 8′i Güvenli Mod'da nasıl başlatırız? (tıkla)

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    15 Free Bootable Antivirus Tools (ücretsiz-tıkla)

    Hiren's Boot CD v15.2 (ücretsiz-tıkla)

    temmuz temmuz (12505)