VirusTotal.com Avast uyarısı, "Bu site phishing yapan bir websitesi olarak görünüyor"

Virüstotal.com'a girdiğimde, phishing diyip çıkmamı öneriyor. Ancak virustotal'ın Türkiye websitesine gidince sorun yok. Bir şey olur  mu?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    http://virüstotal.com olarak giriyorsan (yani ü harfi ile) yanlış siteye giriyorsundur. Avast bu yüzden uyarıyordur.

    https://www.virustotal.com adresinde phishing uyarısı alıyorsan, Avast saçmalamış demektir. Düzeltirler. Arada oluyor bunlar.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @hakan ü harfi ile girmemiştim :) Demekki avast saçmalamış. Teşekkürler :) toprak34 6 yıl önce
    • rica ederim @toprak34 hakan 6 yıl önce

    @hakan (8360)

    virustotal.com sitesinden bir kaç dosya tarattım ama mesela 50 MB'lık bir dosyayı 10 saniye gibi bir sürede taradı, bu normal mi yani 50 MB'lık bir dosyayı 10 saniyede bırak indirmeyi; upload yaptığıma göre daha uzun süre almalıydı..

    Acaba bu site gerçekten doğru virus taraması yapıyor mu?

    muvel muvel (332)