Virustotal'in bulduğu sonuçlar ne kadar doğru?

Bir apk dosyasını taratacağım. Merak ettiğim şey Virustotal sitesi ne kadar doğru çalışıyor? Sonuçları neye göre gösteriyor? Virustotal güvebilir mi?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Virustotal sitesi bilinen pek çok antivirüs programının veritabanını kullanır. Kaspersky, Malwarebytes, Emsisoft, Eset, Norton gibi 70'in üzerinde farklı antivirüs programının veritabanı ile yüklediğin dosyayı tarar ve sonuçları ekrana getirir.

     Virustotal sonuçlarını piyadadaki  tüm popüler antivirüs sonuçlarına göre getirir. Antivirüslere güveniyorsan Virustotal'e de güvenmen lazım.

    alattin alattin (16984)