Virüsün dosya konumuna gidersek bir şey olur mu?

Merhaba,

Ben code.msdn.com'dan bir c# projesi indirdim ancak virüslüymüş. Çalıştırmadım sadece dosya konumuna gittim silerken emsisoft virüslü olduğunu tespit etti. İçinde Trojan.GenericKD.5294115 (B) virüsü varmış. Şifrelerim ve diğer bilgilerim çalınmışmıdır?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Dosya konumu dediğin yer herhalde bir klasör. Yani hani o hep bildiğimiz sarı renkli ikonu olan kutu, öyle değilmi? O klasöre gitmek ve klasörü açmak virüs bulaşmasına yol açmaz. Virüsün bulaşabilmesi veya sisteme zarar verebilmesi için @farurhenho'da belirtmiş, ayrıca virüslü dosyanında tıklanarak çalıştırılması gerekir.

    Virüsü sildiysen (veya karantinaya aldıysan) bir problem olmaz. Virüsü sildikten / etkisiz hale getirdikten sonra yeni bir sistem taraması daha yapabilirsin, bu daha sağlam ve güvenilir olur. Ben genellikle böyle yaparım ve sanada tavsiyem budur :)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Sadece sağ tıklayıp dosya konumunu aç demekle zarar gelmez. Önemli olan o virüsü çalıştırıp çalıştırmadığındır. Çift tıklayıp çalıştırmadıysan sıkıntı yok.

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

        Hayır trojan virüsleri kopyalama yapacagını sanmıyorum saldırgan senin pc bir arkakapı açar.
        https://uzmanim.net/soru/emsisoft-anti-malware-nedir-nasil-kullanilir/3908

        krsn krsn (233)