Virüsün Tam Olarak Silinmemesi

Merhaba,

2 hafta önce bir siteden crack indirmek istemiştim.(Yanlış olduğunun farkındayım.)İndirdiğimde arka planda Windows Defender açık olmasına rağmen ve dosyayı elle taramama rağmen bilgisayarıma virüs bulaştı.Bir kaç çince dilinde programlar kuruldu.(Aslında kurulduğunu bilmiyordum.Görev yöneticisine girdiğimde fazlasıyla RAM kullandığını görünce öğrendim.)Malwarabytes,AdwCleaner ile gereken işlemleri yaptım fakat hala daha bilgisayarımda performans düşmesi var.Ve virüsler tam olarak silinmemiş durumda.Daha iyi bir program var mıdır ?

Not : Virüslerin silinmediğini kendi kendine ilk kez Chrome da crash vermesi ve kendi kendine Mozilla Firefox kurmasıyla anladım.

ahmetsamil ahmetsamil (268)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Emsisoft Anti-Malware

    Dr.Web Curelt!

    Hitman Pro

    Bunlardan birini veya ikisini bilgisayarınıza kurup taratın. Ve bilgisayarında fazla antivirüs programı bulundurmamalısın performans düşmesi yaşanabilir.

    toprak34 toprak34 (2026)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Sadece Malwarebytes var.Üstelik Premium'unu kullanıyorum.Şu an Hitman Pro ile tarama yapıyorum bakalım. ahmetsamil 7 yıl önce
    • Verdiğim tüm programlarla tarat derim. İstersen sonra silebilirsin. Emsisof,Dr.Web,Hitman Pro bunlar kaliteli programlar. toprak34 7 yıl önce
    • Bu verdiğiniz programların deneme sürümleri ile tarattıktan sonra silmek için ücret istiyorlar mı ? ahmetsamil 7 yıl önce
    • Hayır. Programları kaldırmak için ücret istediğini ilk defa sizden duyuyorum. Varmı böyle bir program?? toprak34 7 yıl önce
    • İsterseniz diğer uzmanlardan da yardım isteyelim @candan @ismailsarp toprak34 7 yıl önce
    • Program kaldırmayı kastetmiyorum :).Bazı programlar taramayı yaptıktan sonra,gereken işlemleri yaptırmak için pro sürümünü vs. almamızı isteyebiliyorlar :) ahmetsamil 7 yıl önce
    • Deneme sürümü süreli zaten. 6 gün veya daha fazla süre veriyorlar. O süre zarfında kullanıyorsun. Atıyorum; Bir tane antivirüs programı indirdin 6 gün deneme süresi var 6 gün kullandın ya kaldıracaksın yada Pro sürümünü alacaksın. toprak34 7 yıl önce
    • Hitman Pro taraması ne oldu bir şey çıktımı?? toprak34 7 yıl önce
    • Hitman Pro taramasını tamamladı.Malwarebytes'ı da bekliyorum en son olarakta AdwCleaner ile taratıp yeniden başlatacağım. ahmetsamil 7 yıl önce
    • Hitman Pro da birşey çıkmadıysa virüs vb. yoktur. toprak34 7 yıl önce
    • 32 tane buldu.61 tane de iz buldu.Malwarebytes ise 269 tane buldu. ahmetsamil 7 yıl önce
    • @candan önerisi Zemane Anti-Malware indir istersen toprak34 7 yıl önce
    • Şu anki işlemler bitti.Yeniden başlatıp bildireceğim. ahmetsamil 7 yıl önce
    • Tamam. toprak34 7 yıl önce

    Tanınmamış sitelerden indirilen programları çalıştırdığınızda bilgisayarınızıa arka pilanda gizili olarak

    tarayıcı korsanı veya başka virüs ve malware indiriyor tarayıcıların tamamını gasbediyor

    işi bilgisayara format atma durumuna kadar getiriyor zemana anti malware ile tarattırın

    ve bilgisayarı yeniden başlatın bilgisayarınız eski hızına kavuşur zemana anti malware  burdan indirin  tarama yaptırın

    candan candan (4301)