Visual Basic Başlatılamadı Sorunu

Word veya excel de düzenleme veya yeni bir dosya açılımında 'Visual Basic Başlatılamadı' sorunu alıyorum.Sistem geri yükleme yaptım ama hata yine düzelmedi.Yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim.

voygis voygis (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Visual Basic Başlatılamadı hatası genelde düşük bellek veya yetersiz boş disk alanından kaynaklanır.

    Bilgisayarınızda boş bellek oranı nedir?

    Bilgisayarınızın diski dolu olabilir mi?

    Bazende bu hata  Office şablon dosyası, Normal.dot, dosyasının bozulmasından kaynaklanır.

    1. Word / Excel Office ile ilgili olan programları kapatın
    2. Şu klasöre gidin:
      Windows XP
      C:\Documents and Settings\Kullanıcı Adı\Application Data\Microsoft\Templates
      Windows 7 / Windows Vista
      C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Roaming\Microsoft\Templates
    3. Normal.dot dosyasını bulun sağ tuşla tıklayın ve yeniden adlandırı seçin. Dosya adını Normal.dot.bak olarak değiştirin.

    Bu işlemler eğer çözüm sağlamazsa Office programını yeniden kurun. Kurulum sırasında onarımı seçebilirsiniz.

    hakan hakan (15409)
    8 yıl önce cevaplandı

      Sorun Çözülmüştür.Teşekkür ederim.

      voygis voygis (1)