Visual C++ Redistributable nedir, ne işe yarar, kaldırsam sorun olur mu?

Yüklü programlarda görünen Visual C++ Redistributable nedir?

Visual C++ Redistributable ne işe yarar?

Visual C++ Redistributable uygulamasını kaldırsam sorun olur mu?

Bilgisayarımda neden bir sürü Visual C++ Redistributable programı var?

cemkara cemkara (4215)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Visual C++ Redistributable nedir?

    Microsoft Visual C++ bir programlama dilidir ve pek çok program, oyun Microsoft Visual C++ dili kullanılarak geliştirilir.
    Visual C++ Redistributable uygulaması içinde kütüphane denilen ve uzantısı .dll olan pek çok dosya içerir.

    Bu kütüphaneler Visual C++ ile geliştirilmiş oyun ve programların çalışması için gereklidir.  Kütüphane dosyaları
    hazır kodlar içerir.

    Yüklediğiniz pek çok oyun ve program çalışmak için Visual C++ Redistributable paketine ihtiyaç duyar.

    Visual C++ Redistributable uygulamasını siz yüklemesinizde kendisi pek çok oyunla birlikte gelir.
    Bir oyun genelde Visual C++ Redistributable uygulamsına ihtiyaç duyuyorsa otomatik olarak bunu bilgisayarınıza kurar.

    İşletim sisteminizin 64 bit veya 32 bit olmasına göre Visual C++ Redistributable uygulamasını farklı sürümlerini
    bilgisayarınızda yüklü olarak görebilirsiniz.

    Visual C++ Redistributable ne işe yarar?

    Visual C++ Redistributable uygulamasını siz kullanmazsınız ama arka planda oyunlar ve programlar kullanır.  Oyun ve programların çalışması için gerekli bir pakettir. Bu paket oyun ve programlar için pek çok hazır kod kütüphanesini barındırır.

    Visual C++ Redistributable uygulamasını kaldırsam sorun olur mu?

    Öncelikle o kadar yüklü program varken neden Visual C++ Redistributable programı sizi rahatsız etti bir fikrim yok. Ama eğer Visual C++ Redistributable uygulamasını kaldırırsanız bu uygulamayı kullanan pek çok program ve oyun çalışamaz duruma gelir. O yüzden kaldırmayın. Bilgisayarınızda dursun.

    Bilgisayarımda neden bir sürü Visual C++ Redistributable programı var?

    Bilgisayarınızda yüklü programlarda şu şekilde bir liste ile karşılaşabilirsiniz.

    Bunlar farklı programlar, oyunlar tarafından yüklenmiş olabilir.

    Bu Microsoft Visual C++  Redistributable paketlerinden bazıları Windows ile yüklenir. Bazıları sizde yüklü olmayabilir.

    64 bit sistemler Visual C++  Redistributable uygulamasını hem 32 bit hem de 64 bit sürümüne ihtiyaç duyarlar bu durumda karşınıza şu şekilde yüklü programlar gelecektir

    • Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable (x86)
    • Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable (x64)

    Bunun anlamı Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable uygulamasını hem 32 bit hem de 64 bit sürümü bilgisayarınızda yüklü demektir. Bu normal bir durumdur.

    Farklı programlar, oyunlar farklı sürüm Microsoft Visual C++  Redistributable uygulamasına ihtiyaç duyarlar. Bu sebepten bilgisayarınıza pek çok Microsoft Visual C++  Redistributable uygulaması görürsünüz.

    cemkara cemkara (4215)