Visual Studio 10 veya RAD Studio 'da Visual Basic kodlarını C++ ye çevirmek mümkünmü?

Visual Basic ile oluşturacağım programı C++ 'ye uyarlamayı istiyorum. Rad ve Visual Studio'da böyle bir özellik/tool vb. varmıdır.

muvel muvel (332)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Visual Basic kodlarını C++'a hem çevirebilirsin hem de çeviremezsin. Karışık oldu farkındayım. Bu aslında senin yazdığın kodlar kullandığın kütüphaneler ile alakalı bir durum. Eğer VB de  yazdığın kodların C++ da bir karşılığı varsa çeşitli araçlar ile C++'a çevirmeyi deneyebilirsin. Bu %100 başarılı sonuç vermez. Düzeltmeler yapman gerekir.  Visual Studio'da böyle bir araç yok.  Ancak 3. parti yazılımlar ile deneyebilirsin. Örneğin şöyle bir şey var : VB to C++ Converter

    Benim düşüncem çok başarılı olmayacağı yönünde, karmaşık kodlarda, farklı kütüphanelerde kesin sorun çıkarır, temel ifadelerde başarıl olur.

    alattin alattin (16999)