Visual Studio 2010'da Android programlama - Slq bağlantısı nasıl yapılır ?

Visual studio 2010 kullanıyorum Xamarin Programıyla Android Sdk vs yükledim Bu proğram Visual da Android uygulamaları yapmama yardımcı oluyor. Fakat bi yerde takıldım. Sql den C# ile veri çekebiliyoruz Android içinde C# kullanıyoruz burda sıkıntı yok. Sıkıntı C# da DataGridView nesnesi ile Sql verilerini listeleyebiliyorum Ama androidde DataGridView yerine kullanacagım hangi nesne bilemedim fazla kurcalayıpta sıkıntı yaratmak istemiyorum.

işin aslı

----C#----

bu kodu androidde çalışır fakat veri çekeceğim DataGridView nesnesi android sdk da ne olarak geçiyor umarım anlatabilmişimdir derdimi şimdiden teşekkürler.

using System;

using System.Collections.Generic;

using System.ComponentModel;

using System.Data;

using System.Data.SqlClient;

using System.Drawing;

using System.Text;

using System.Windows.Forms;

namespace w_site_sql_c_sharp_connection

{

    public partial class Form1 : Form

    {

        SqlConnection conn = new SqlConnection("Data Source=FAUK; Initial Catalog=deneme; User Id=sa; password=1;");

        public Form1()

        {

            InitializeComponent();

            DatagridYenile();

        }

        private void buttonEKLE_Click(object sender, EventArgs e)

        {

            conn.Open();

            SqlCommand kmt = new SqlCommand("Insert into  tbKisiler VALUES  ('" + textBoxID.Text + "','" + textBoxADI.Text + "','" +textBoxSOYADI.Text  + "','"+ textBoxTEL.Text+"')", conn);

            kmt.ExecuteNonQuery();

            conn.Close();

            DatagridYenile();

        }

        protected void DatagridYenile()

        {

            conn.Open();

            DataTable tbl = new DataTable();

            SqlDataAdapter adptr = new SqlDataAdapter("Select ID,adi,soyadi,tel from tbKisiler ", conn);

            adptr.Fill(tbl);

            conn.Close();

            dataGridView1.DataSource = tbl;

        }

        private void buttonSIL_Click(object sender, EventArgs e)

        {

            conn.Open();

            SqlCommand kmt = new SqlCommand("DELETE  tbKisiler where ID=" + dataGridView1.CurrentRow.Cells["ID"].Value.ToString() , conn);

            kmt.ExecuteNonQuery();

            conn.Close();

            DatagridYenile();

        }

xclass xclass (6)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Başlıkta Bir hata olmuş Kusura bakmayın MSSQL olacak. Düzeltemiyorum Şuan Puan Yetersiz geliyor. Kolay gelsin.

    xclass xclass (6)
    9 yıl önce cevaplandı

      DataGridView yerine Android'de GridView kullanmalısınız.

      Xamarin Grid View ile ilgili detaylı bilgiyi buradan bulabilirsiniz.

      Aynı zamanda HTML'de bulunan Tablo yapısı gibi bir yapı elde etmek isterseniz GridLayout kullanabilirsiniz.

      cemkara cemkara (4215)
      9 yıl önce cevaplandı

      • teşekkür ederim bir kaç denemeden sonra tekrar sorularım olacak. xclass 9 yıl önce