Visual Studio 2010 Ultimate ile Visual Studio 2015 arasında ne fark var?

Öncellikle Visual Studio nun birçok programı var 10,11,12,13,14,15,16,17 bu şekilde sıralanıyor yanlış hatırlamıyorsam Her neyse Bu visual studio ların hepsinin Farklı farklı sürümleri var bu sürümler arasındaki farklılıklar nelerdir bu farklar bir şeyi değiştirirmi kod yazarken.

Visual Studio 2010 Ultimate İle Visual Studio 2015 (Tüm Sürmler) Arasındaki Farklar bir şeyi değiştirirmi ?

Teşekkür Ederim

lucas77 lucas77 (199)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle sorunda geçenlerden birisi 2010 diğeri 2015 versiyonu.

    Elbette bu tür sürümler arasında ciddi farklar var. Her yeni çıkan Visual Studio'da pek çok özellik oluyor. Bunları buradan listemek mümkün değil.

    Ama sorun eğer ultimate ve diğer sürümler arasında ne fark varsa, ultimate en kapsamlı visual studio. Örneğin ultimate içinde test araçları var.

    Sadece kod yazıyorsan, ya da yeni başlayan bir kullanıcıysan bu sürümler arasındaki fark seni etkilemez.

    Visual Studio 2017 şu şekilde ilerler:

    •  Visual Studio Enterprise - en kapsamlı sürüm, tüm test araçları,hata giderme ve teşhis araçları
    • Visual Studio Professional
    • Visual Studio Community

    Visual studio karşılaştırmasına şuradan ulaşabilirsin: https://www.visualstudio.com/vs/compare/

    Dediğim gibi kod yazmaya yeni başlıyorsan, bu farklar seni etkilemez.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Çok Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için lucas77 6 yıl önce