Visual Studio 2017 Webview video tam ekran olmama sorunu?

merhaba arkadaşlar kolay gelsin uygulamamda webview nesnesi ile video canlı yayınlar vs. eklemeyi düşünüyorum dün bir sorun olmuştı alaattin bey yardımcı olmuştu saolsun. şimdi arkadaşlar webview de youtube açtırıyorum  yalnız videolar tam ekran oynamıyor yani programın içerisinde en büyük hali alıyor ama komple ekranı video kaplamıyor biraz araştırdım.

webView.ContainsFullScreenElementChanged = (webView.ContainsFullScreenElementChanged + webView_ContainsFullScreenElementChanged)

    Private Sub webView_ContainsFullScreenElementChanged(ByVal sender As Object, ByVal args As Object)
        Dim webview = CType(sender,WebView)
        Dim applicationView = ApplicationView.GetForCurrentView
        If webview.ContainsFullScreenElement Then
            applicationView.TryEnterFullScreenMode
        ElseIf applicationView.IsFullScreenMode Then
            applicationView.ExitFullScreenMode
        End If

    End Sub

boyle bi kod buldum lakin kod hata veriyor. yardımcı olursanız sevinirim.

alierke alierke (3)
5 yıl önce sordu

  • @alattin müsait olduğunda bakar, gözden kaçmış bu konu omercik 5 yıl önce
  • peki hocam bekliyorum alierke 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Bu sayfada https://docs.microsoft.com/en-us/windows/communitytoolkit/controls/wpf-winforms/webview  WebView ile ilgili örnek kodlar (Windows Forms ve WPF için) var. Ayrıca  https://github.com/rjmurillo/webview-samples adresinde de örnek uygulamalar var. Sana yardımcı olacaktır. Webview kullandığım bir kontrol değil açıkcası o sebepten doğrudan çözüm sunamıyorum.  Linklerin bir faydası olabilir.

alattin alattin (16984)