Visual Studio 2019 dil değiştirme nasıl yapılır?

Visual Studio 2019 kurulduktan sonra program arayüz dilini nasıl değiştirebilirim? Visual Studio 2019 Community arayüz dili nasıl değiştirilir?

alattin alattin (16984)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Visual Studio 2019 arayüzünün dilini değiştirmek istiyorsanız;

    Tools > Options > Environment > International Settings yani Araçlar > Seçenekler > Ortam > Uluslararası Ayarlar bölümüne gitmeniz gerekiyor. Fakat değiştirmek istediğiniz Dil burada yoksa? Örneğin bende Visual Studio 2019 dili Türkçe olarak kurulum gerçekleşti. Dili İngilizce yapmak istediğimde burada böyle bir seçenek yoktu. İşte bu durumda Visual Studio 2019 kurulumunu yeniden çalıştırmanız gerekiyor.

    Visual Studio 2019 kurulumunu yeniden çalıştırın. Yüklü > Visual Studio 2019 bölümünde Değiştir botununa basın. Açılan pencereden Dil paketleri sekmesine gelin ve yüklemek istediğiniz dili işaretleyin. Değiştir botununa basın. Dil paketi indirilmeye başlayacaktır.

    İndirme işleminden sonra Visual Studio 2019 içinde Araçlar > Seçenekler > Ortam > Uluslararası Ayarlar  yolunu izleyin ve dili İngilizce yapın.

    alattin alattin (16984)