Visual Studio asp.net projesinde otomatik artan versiyon numarası nasıl yapılır?

Visual Studio 2017 ile geliştirilen Asp.Net MVC uygulamasında assembly versiyonlaması nasıl yapılır? Asp.net projelerine otomatik artan versiyon numarası nasıl eklenir?

alattin alattin (16984)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Visual Studio 2017 ile proje geliştiriyorsanız kolayca uygulama çıktınız olan assembly dosyasına otomatik artan versiyon numarası ekleyebilirsiniz. Her derleme işleminde (build) otomatik olarak versiyon numarası dll dosyanıza işlenecektir.

    Bunun için Solution Explorer bölümünde Properties'i bulun. Bu klasörde AssemblyInfo.cs dosyasını açın. AssemblyInfo.cs dosyasında şu şekilde iki satır olacak:

    [assembly: AssemblyVersion("1.0.0.0")]
    [assembly: AssemblyFileVersion("1.0.0.0.0")]

    Bu satırı şu hale getirin

    [assembly: AssemblyVersion("1.0.*")]
    //[assembly: AssemblyFileVersion("1.0.0.0.0")]

    Bu size şunun gibi bir sonuç verecektir: 1.0.10316.11123

    alattin alattin (16984)