Visual studio ayarları değişti

merhaba ben bilgisayarımda visual studio 2012 kullanıyorum bir gün farketmeden bazı tuşlara bastım ve kodlarımın sol yanında küçük yeşil oklar belirdi boşluğa basınca da tire falan oluyolar .cpp uzantısının üstünde de * belirdi kod yazarken aklım çok dağılıyor her yolu denedim kapatamadım yardım edebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

efnann efnann (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Visual Studio kaynak kod bölümünde yeşil okların manası White Space'in açık olduğudur.

    1. Visual Studio'da Edit menüsünü tıklayın.
    2. Advanced'e gelin.
    3. View White Space'i tıklayın.

    Ya da kısayolları kullanabilirsiniz.

    CTRL 'e basılı tutun. Önce R sonra da W harfine basın basın (CTRL +R, CTRL+W)

    alattin alattin (16999)
    9 yıl önce cevaplandı

      Visual Studio'daki sorunun tam olarak ne olduğunu anlamadım fakat eski haline getirmek için Visual Studio'yu resetleyebilirsiniz.

      Visual Studio 2012'yi resetlemek için

      1. Visual Studio'yu açın.
      2. Tools menüsünden Import and Export Settings seçeneğini tıklayın.
      3. Açılan pencereden Reset all settings'i tıklayın.

      Visual Studio eski haline dönecektir.

      cemkara cemkara (4215)
      9 yıl önce cevaplandı

      • çok teşekkür ederim denedim ama maalesef olmadı .cpp uzantısının üstünde yıldız beliriyor bu yeşil oklar sayesinde önceden o yıldız yoktu efnann 9 yıl önce
      • Ekran görüntüsü gönderebilir misiniz? cemkara 9 yıl önce

      http://www.hizliresimyukle.com/image/BM4Y çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için ödevim var ve bu oklar gercekten cok dikkatimi dağıtıp kafamı karıştırıyolar bu attığım kodlarda yanlışlık olabilir çünkü daha bitirmemiştim kodların yanlışlığıyla da bir ilgisi yok çalışan programımda da bu işaretler var

      efnann efnann (1)