Visual Studio Community 2017 sürükle bırak yaparken object reference not set to an instance of an object hatası

Visual Studio Community 2017'de Windows uygulaması geliştirirken ToolBox üzerinden herhangi bir kontrolü sürükle bırak ile Winfdows Form'a bıraktığımda object reference not set to an instance of an object hatası alıyorum.

Visual Studio Community 2017  sürükle bırak yaparken object reference not set to an instance of an object hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Visual Studio Community 2017  sürükle bırak yaparken object reference not set to an instance of an object hatasının çözümü nedir?

    Visual Studio Community 2017 ile uygulama geliştirirken, toolbox üzerinden bir kontrolü, örneğin textbox kontrolünü, Windows formu üzerine bıraktığınızda object reference not set to an instance of an object  hatası alıyorsanız, çözüm için şunu yapın:

    1. Projeyi temizleyin: Build > Clean Solution
    2. Daha sonra Açık olan Windows Formunu kapatın ve Solution Explorer üzerinden tekrar açın.

    Artık object reference not set to an instance of an object hatası almayacaksınız.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

      Alaattin bey ;

      Sorununuz çözüldümü aynı sorunu bende yaşıyorum. bir türlü çözemedim.Çözdüyseniz nasıl çözdüğünüzü söyleyebilirmisiniz lütfen?

      davsa davsa (1)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Hemen bu mesajin uzerinde cozum yaziyor. alattin 5 yıl önce
      • Bu işlem sorunumu çözmedi işte Ne yaparsam yapayım aynı hatayı alıyorum. Bilgisayara format attım visual studioyu yeniden yükledim ama sonuç aynı bir türlü düzeltemedim. yine de cevap için teşekkür ederim. davsa 5 yıl önce
      • @davsa Visual Studio 2017 versionu nedir? senin için araştırayım tekrardan. alattin 5 yıl önce
      • @davsa ayrıca kontrolleri sürüklemek yerine çift tıklayarak da ekleyebilirsin. Bu ben de hata vermiyordu. alattin 5 yıl önce
      • @alattin bey ; İlginiz için teşekkür ederim. Community Kullanıyorum. Bir Araştırırsanız yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Cevap içinde Ayrıca teşekkür ederim. davsa 5 yıl önce
      • @alattin bey; Sorunum Hala devam ediyor. Bir türlü çözemedim. Siz nasıl aştınız bu sorunu acaba.Kafayı yiycem.Visual studionun Community, Enterprise,Professional da dahil kurmadığım sürümü kalmadı. Dolaşmadığım forum sitesi sormadığım kimse kalmadı ve sadece sizin bu sitede açıklayııcı bir işlem var oda benim sorunumu çözmedi. offffff valla offfff. Bir Yardımci olsanız Allah Rızasi için. davsa 5 yıl önce
      • @davsa özelden yazar mısın, olmadı uzaktan bağlanıp kontrol edeyim öğleden sonra alattin 5 yıl önce
      • @alattin bey; Sorunu buldum. Çift bekran kullanıyorum. ikinci ekrana geçince bu hatayı veriyor. Ama niye olduğu hakkında en ufak bir fikrim yok. Bu da sıkıntı yinede. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. davsa 5 yıl önce
      • @davsa ben de çift ekran kullanıyorum. Böyle bir bug var demek ki. 15.9.5 sürümünde bu tür bir sorun yaşamıyorum fakat. Sürümü kontrol et istersen. alattin 5 yıl önce