Visual Studio Community ücretli mi? Visual Studio Professional ve Visual Studio Enterprise arasında ne fark var?

Merhaba;

C#'a başlayacağım ve açıkakademi de videolarını izledim. VS Community indirmemi istiyorlardı. VS Community ücretlimi?? Ayrıca, VS Community'nin Ücretli VS Professional veya VS Enterprise'den ne farkı var?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Visual Studio 2015 Sürümleri

    Kuruluma başlamadan önce en kritik soru tabiki de "Hangi sürümü indirip kurmalıyım ?" sorusu. Visual Studio 2015 ile beraber sürüm isimlerinde de bazı değişiklikler var. Visual Studio 2013'de Community,Professional,Premium ve Ultimate sürümleri bulunurken Visual Studio 2015'in Community,Professional ve Enterprise sürümleri bulunmakta. Toparlayacak olursak Community ve Professinal sürümleri aynı şekilde devam ediyor ancak Visual Studio 2013'deki Premium ve Ultimate sürümleri Enterprise sürümü adı altında birleştirildi. Community sürümü Visual Studio ücretsiz 2017. burdan indirin

    candan candan (4301)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @candan Yanlız ben Visual Studio Community 2017 indireceğim? toprak34 6 yıl önce
    • evet 2017 linke tıklasaydın görrdün candan 6 yıl önce
    • @candan tamam toprak34 6 yıl önce

    Visual Studio Community ücretsizdir.

    Dier Visual Studio Visual Studio Professional  ve  Visual Studio Enterprise arasındaki en büyük farklar:

    • Visual Studio Enterprise daha fazla test aracına sahiptir.
    • Visual Studio Enterprise Modelleme, tasarımla ilgili eklentilere sahiptir.
    • Visual Studio Enterprise Ortak kod, Takım çalışmasını destekler

    Yeni başlayan biri için en uygun sürüm Visual Studio Community sürümüdür. Diğer sürümlerdeki özelliklere hiç ihtiyacın olmayacak.

    alattin alattin (16984)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @alattin abi sana çok soru sorucam hazırlan :) toprak34 6 yıl önce
    • @toprak34 her zaman :) alattin 6 yıl önce
    • @alattin VS Community 2017 ücretsiz değilmi? Ben kafama çok takarım böyle şeyleri açıkakademi de 2015 indiriyorlar da :) toprak34 6 yıl önce
    • Visual Studio Community 2017 de ücretsiz alattin 6 yıl önce