Visual Studio'da Web Browser kontrolünün Internet Explorer versiyonu nasıl değiştirilir?

Microsoft Visual Studio 2012 kullanıyorum. Visual Studio ile Windows Uygulaması geliştiriyorum ve bu uygulamam da Web Browser kontrolünü kullanıyorum. Bilgisayarda IE 10 kurulu fakat C# WebBrowser kontrolü IE 7 versiyonu kullanıyor. Bu da siteleri tam görüntüleyemiyor doğal olarak. Visual Studio içerisindeki Web Browser Kontrolünün Internet Explorer versiyonunu nasıl kendim belirleyebilirim?

emkoroglu emkoroglu (327)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Visual studio içerisndeki WebBrowser kontrolü varsayılan olaran IE 7 render modunda geliyor. Yani sizin sisteminizde Internet Explorer 10 da yüklü olsa varsayılan olarak IE 7 render modunda sayfalar görüntüleniyor.

    Bu da elbette IE 7 de desteklenmyen CSS, javascript, HTML 5 kodlarının düzgün yorumlanmamasına neden oluyor. Sayfalar düzgün görüntülenmiyor.

    Fakat bunu bir kaç işlemle değiştirmek mümkün.  Kayıt defteri üzerinden, regedit, ile bir kaç işlem yapmak gerekiyor.

    Başlata gelin ve regedit yazarak enter tuşuna basın.

    32 bit ve 64 bit için iki ayrı işlem yapmak gerekiyor

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\MAIN\FeatureControl\FEATURE_BROWSER_EMULATION

    64 bit için

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\MAIN\FeatureControl\FEATURE_BROWSER_EMULATION

    yollarını regedit içinde bulun.

    regedit yolları üzerinde sağ tuş ile tıklayın yeni > DWORD 32 bit değerini seçin.

    Değer Adı "uygulamanizinadi.exe" yani "WindowsFormsApplication1.exe" gibi bir değer (bunu uygulamanızın içerisindeki Bin klasorunun içerinde bulabilirsiniz)

    Değer verisi yerine aşağıdaki HEX değerlerden hangisini istiyorsanız onu seçin.

    Örneğin Internet Explorer 10 için Taban ondalık seçtikten sonra Değer verisi 10001 girin  tamam'ı tıklayın.

    Değer  Açıklama

    10001 (0x2711) Internet Explorer 10 (DOCTYPE  dikkate almaz)

    10000 (0x02710) Internet Explorer 10.

    9999 (0x270F) Internet Explorer 9. (DOCTYPE  dikkate almaz)

    9000 (0x2328) Internet Explorer 9.

    8888 (0x22B8) IE8 Standard mod (DOCTYPE  dikkate almaz)

    7000 (0x1B58) IE7 Standard mod

    Visual studio içinde uygulamanızı açtığınızda hala IE 7 modunda sayfalar görüntülenecektir. Çünkü Visual studio uygulamanızı uygulamanız.vshost.exe şeklinde çalıştırır.  Bin klasörü altında Debug veya Release klasörlerinden uygulamayı çalıştırırsanız uygulamanın IE 10 modunda çalıştığını göreceksiniz.

    alattin alattin (16999)