Visual Studio'da WebClient Sınıfı Headers Ayarları Nasıl Yapılır?

Microsoft Visual Studio'da proje geliştiriyorum. Projede WebClient sınıfını kullanıyorum. Web sitesine istek gönderdiğimde gelen source kod da bazı kelimeler 'Çevre Birimleri' gibi geliyor.

Uyguladığım yöntem:

WebClient wc= new WebClient();
wc.Headers.Set("Content-Type", "text/html; charset=UTF-8");
wc.Headers.Set("User-Agent", "Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/29.0.1547.76 Safari/537.36");
wc.Headers.Set("Accept-Language", "tr-TR,tr;q=0.8,en-US;q=0.6,en;q=0.4");
wc.Headers.Set("Accept","text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8");
string website = wc.DownloadString(url);

Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

elessar elessar (65)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sanırım istediğiniz Html Entities / Html Varlıkları'ndan Unicode karakterlere dönüşüm. Aşağıdaki link yardımcı olacaktır.
    C# Windows Formlarında HTML Varlıkları (HTML entities) nasıl Unicode karakterlere çevrilir?

    alattin alattin (16984)