Visual Studio edit and continue sorunu: F10 ve F11 tuşları çalışmıyor

Visual Studio 2019'da F5 ile debug çalıştırıyorum. Sonra breakpoint in olduğu yerde Visual studio işlemi kesiyor sonra kodun içinde F10 ve F11 ile gezinmek istediğimde edit and continue penceresi geliyor. Seçenek olarak stop ve edit var. F10 ve F11 ile kod arasında gezinemiyorum. Sorun ne olabilir?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Visual Studio 2019 içinde Edit and Continue  özelliğini kapatmak mümkün. Bunun için Visual Studio 2019 içinde  Edit and Continue  Debug > Options bölümüne gidin. Buradan  Debuging > General alanını bulun. Daha sonra Enable  Edit and Continue işaretini kaldırın.

    Bu şekilde Microsoft Visual Studio Community 2019 Edit and Continue özelliğini kapatmış olacaksınız ve artık F10 ve F11 tuşlarını Microsoft Visual Studio Community 2019  içinde kullanabileceksiniz.

    alattin alattin (16984)