Visual Studio Kurulum Hatası - Setup Failed

Visual Studio Enterprise 2015 kurarken aşağıdaki hatayı alıyorum ve kurulum başarısız oluyor.

Team Explorer for Visual Studio 2015 Update 2 -> Yükleme sırasında önemli hata.
Microsoft NuGet - Visual Studio 2015 -> Package Failed
Microsoft Visual Studio Connected Services -> Packages Failed
Microsoft Azure Storeage Connected Service -> Packages Failed
Microsoft.VisualStudio.Office365 -> Package Failed

Visual Studio Enterprise 2015 Setup failed kurulum hatasının çözümü nedir?

enesmaliktekin enesmaliktekin (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Visual Studio Enterprise 2015 kurulumunda Setup failed alıyorsanız bunun sebebi genelde bazı 64 ve 32 bit dll dosyalarının karışmasıdır.

    Çözüm için Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketinin onarmalısınız.

    Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketini buradan indirin ve yeniden kurulumu başlatın. İndirme sayfasında vc_redist.x64.exe dosyası 64 bit, vc_redist.x86.exe 32 bit sistemler içindir.

    Bilgisayarınızda Windows klasöründe vcruntime140.dll dosyasını aratın. 4 tane dosya göreceksiniz. Aynı boyutta dosyalara sahipseniz o zaman yukarıda yazdığım Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketini indirmeli ve yeniden kurulumu başlatarak onarım yapmalısınız.

    alattin alattin (16999)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkür ederim. Sorunum çözüldü. :D enesmaliktekin 7 yıl önce

    Programı daha önce kullandınmı?Eğer deneme sürümünü kurup 1 ay kullandıysan orjinal almadan kurmana izin vermez.

    ardahd ardahd (631)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Yok daha önce kullanmadım. enesmaliktekin 7 yıl önce
    • Daha önce benimde başıma bu sorun gelmişti tabi visual basic ile sebebi 1 aylık deneme sürümünün bitmiş olmasıymış. ardahd 7 yıl önce
    • anladım. Ancak benim dll dosyaları yüzündenmiş. Ve sorunum vsredistle çözüldü. enesmaliktekin 7 yıl önce
    • Sorununu çözebilidiğine sevindim.Sorununu çözdüysen Alattin in yazdığı cevabın yanındaki tike tıklayabilirsin :) ardahd 7 yıl önce