Visual Studio Label'da ki yazıyı kopyalama

Merhaba,

Programıma bir şifre oluşturucu da ekledim ancak label'da ki yazı kopyalanmıyor bu yazıyı nasıl kopyalabilirim? Yani bir tane kopyala butonu olacak ona basıldığında label'da ki yazı kopyalanacak. (C# ile)

@alattin

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorunu tam anlamakla beraber

    Butonun click olayına şunu yazman yeterli olur:

    string lblYazi = label1.Text;
    MessageBox.Show(lblyazi);

    label.Text özelliği, sana Label içindeki metni verecektir.

    Güncelleme:

    Formunun en tepesinde şöyle bir değişken tanımlamışsın:

    private string lblyazi;

    Daha sonra Button 3 click olayında:

    string lblYazi = label4.Text;
                MessageBox.Show(lblyazi);

    Dikkat; lblYazi tanımlamış ve label değerini ona atamışsın. Ama ekrana lblyazi değerini getiriyorsun. İki farklı değişken. C# büyük küçük harf duyarlıdır. lblYazi ve lblyazi aynı değildir. Messagebox.Show() içini lblYazi olarak düzeltirsen sorun çözülür.

    İşte bu yüzden kodlarını paylaşmalısın ki haytanı görelim. Yoksa bizi bambaşka yönlendirirsin, biz de hatayı bambaşka yerlerde ararız olan vaktimize olur

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @alattin çalışmadı? toprak34 5 yıl önce
    • @toprak34 hata mı veriyor, kodlarını soruya ekler misin? alattin 5 yıl önce
    • @alattin Hata vermiyor ancak butona tıkladığımda label'da ki yazıyı kopyalamıyor toprak34 5 yıl önce
    • Messagebox koyduğunda (yukarıdaki gibi) ekrana ne geliyor? @toprak34 alattin 5 yıl önce
    • @alattin Hiç bir şey gelmiyor. toprak34 5 yıl önce
    • Messagebox açılıyor ama hiçbirşey yazmıyor. toprak34 5 yıl önce
    • @toprak34 Label'in Text özelliğinde değer var mı? Başka bir yerde hatan var ya da bana yanlış bilgi veriyor olabilir misin? alattin 5 yıl önce
    • @alattin Error list'de hata göstermiyor bide label'ın text özelliğinde hiç bir şey yok toprak34 5 yıl önce
    • Boş bir label var üretilen şifreyi oraya yazıyor toprak34 5 yıl önce
    • @toprak34 şifre dediğin şeyin türü nedir? string mi? kodları paylaşırsan işimiz daha kolay olur. alattin 5 yıl önce
    • @alattin kodları paylaşıyorum. toprak34 5 yıl önce
    • @alattin Abi şifreyi kopyalayamıyorum hala? toprak34 5 yıl önce
    • @toprak34 senin kodlarını aynen yapıştırdım bir sorun görünmüyor, istersen bendeki kodları paylaşayım alattin 5 yıl önce
    • @alattin olur. toprak34 5 yıl önce
    • @alattin sorunu çözdüm. Clipboard.SetText(label4Text); yazınca sorunum çözüldü. toprak34 5 yıl önce
    • @toprak34 bu sorunu yanlış anlamışım. Sen panoya kopyalamadan bahsediyormuşsun. alattin 5 yıl önce