Visual Studio projesi açılmıyor, incompatible proje hatası

Visual Studio 2010 yapılan Proje 2013 de  açılmıyor.

Şöyle hata veriyor:

Solution'da Projenin Adının yanında (incompatible) yazıyor sorun ne olabilir?

e3e3e3 e3e3e3 (15)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Uyumsuzluk problemi olmasın ( incompatible=uyumsuz )?!

    Birazda şaka olsun istedim :-)

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Nasıl uyduruz Onu ogrenebilirmiyim ?? e3e3e3 9 yıl önce
    • İlgili konuda bir bilgim yok maalesef. Sana biraz takılmak, şaka yapmak için yazdım. Hoşgörürsün artık :-) temmuz 9 yıl önce

    This project is incompatible with the current version of Visual Studio gibi bir hata alıyorsanız,

    .csproj  dosyasını not defteri ile açın TargetFrameworkVersion ifadesini "v4.5"  ise  "v4.0" olarak değiştirin.

    Ayrıca tam tersi bir durum olabilir mi? Vs.net 2013 projesini Vs.Net 2010 da açmayı deniyor olabilir misiniz?

    Ayrıca Visual Studio 2013 'un güncellemelerinin yüklü olduğundan emin olun. En son Visual Studio Update 4 çıktı.

    alattin alattin (16999)
    9 yıl önce cevaplandı

      Dot net versiyonun eski olabilir framework kaynaklı olabilme ihtimali var. Bazı projelerde dot net üst sürüm ile derlenen projeler alt sürümde hata verebilmekte.

      yusufgundogdu yusufgundogdu (76)