Visual Studio Rastgele değer

Ben 2 Textbox koyacağım birisine isim diğerine soyisim, alttada Buton olacak ona bastığımız zaman rastgele değer seçecek yani örneğin , Aslan , kaplan , köpekbalığı gibi yazı çıkacak, altında ise resim olacak böyle şey mümkünmü şu sitedeki gibi

www.2on.co/

nvidiagtx nvidiagtx (690)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    öncelikle bir dizi oluştur dizinin elemanları diyelim 10 tane mi rastgele seçmek için dizinin elamanlarından birini rastgele seçtirmek içinde random fonksiyonun kullanıcaksız random fonksiyonunu kullanıcaksın 10 elemanın varsa fonksiyonu şöyle kullanman gerekli int bir değişken oluştur diyelim int rastgele=rnd.Next(0,11); böylece rastgele değişkeninin içine 0 dahil 11 dahil değil yani 0 dan 10 a kadar rastgele bir sayı atamış olucaksın diziyide yazdırırken

    Console.WriteLine(ornek[rastgele]); diye yazdırırıcaksın dizinin içindeki elemanı rastgele seçmiş olursun

    umuttt umuttt (207)