Visual Studio sekme yapımı

Merhaba,

Mesela yukarıda bir kaç tane sekme olacak buton gibi onlara tıkladığımız da farklı sayfalar açacak bunu nasıl yapabilirim? Tam anlatamadım resim koyuyorum o yüzden,

Aynısı olmasına gerek yok aynı işlevi görsün yeterli. (C# kullanacağım.)

@alattin

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Visual Studio Toolbox içinde TabControl var bunu kullanabilirsin.

    1. Formuna TabControl ekle.
    2. Bir de ImageList ekle.
    3. ImageList > Images özelliğinden buton resimlerini ekle.
    4. TabControl'un ImageList özelliğinden eklediğin image list'i seç.
    5. TabPage özelliklerinden ImageIndex özelliğini ayarla.

    Diğer özellikler ile de oynayarak buna yakın bir şey yaparsın.

    alattin alattin (16984)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @alattin abi 2. sekmeye tıkladığımda aynı sayfa geliyor peki bunu nasıl yapabilirim? Form geçişleri olur mu? toprak34 5 yıl önce
    • Ayni sayfa degil toprak tabpage1, tabpage2 diye gider @toprak34 alattin 5 yıl önce
    • @alattin tabpage2'e tıkladığımda görünüm aynı kalıyor? ben mesela tabpage2'yi şifre üretim kısmı yapmak istiyorum yani form görünümü değişmeyecek mi? toprak34 5 yıl önce
    • @toprak34 aynı kalmaz. Önce sekmelerin butonuna tıkla. Sonra ortadaki beyaz alana tıkla. Properties penceresinde Tabpage1, Tabpage2 diye değiştiğini göreceksin. Sonra o beyaz alanlara istediğin kontrolleri sürükle. alattin 5 yıl önce