Visual Studio Unity Tools yüklerken emsisoft uyarısı

Merhaba,

VS için Unity yüklüyordum. Yani Visual Studio'da unity araçları. Ancak yüklerken emsisoft uyarı verdi, neden olabilir?

@alattin

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

  • Uyarıda ne yazıyordu? Bunu belirtmen lazım. Yada uyarının bir resimini al ve konuda paylaş. temmuz 6 yıl önce
  • @temmuz Uyarı geçeli çok oldu ama, Şüpheli davranış tespit edildi, karantinaya alınacak falan yazıyordu. Ben de microsoft'un kendi uygulaması diye bence güvenilir butonuna bastım. toprak34 6 yıl önce
  • Belki haklısın, problem yoktur (Yanlış bildirim olabilir, "şüphe" denmiş zaten). Ama sen sistemi bir başka antivirüs ile yine bir tara istersen. Mesela Defender ile. Daha sağlam ve güvenli olur. temmuz 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

False Possitive deniyor bu gibi durumlara. Hatalı uyarı vermiş. Hatalı demeyelim de davranış olarak şüpheli işlem yapmıştır. Örneğin sistem dosyalarına erişmiştir. Emsisoft da bundan şüphelenip seni uyarmıştır.

Bu tür uyarılar normal. Eğer kurduğun programdan şüphen yoksa, güvenilir bir siteden indirdiysen bu mesajları dikkate alma.

Fakat bilmediğin, güvenilirliğinden emin olmadığın bir siteden bir program indirdin ve çalıştırdın  o zaman bu mesajları dikkate al.

alattin alattin (16984)