Visual Studio Xamarin Hata

Merhaba, Visual Studio'yu tekrar kurmama rağmen Xamarin ile proje yapmak isteyip yeni proje oluşturduğumda bu hatayı alıyorum.

rasity1 rasity1 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hatalara baktığımda 2 temel hata görünüyor. İlki şu : "ResolveLibraryProjectImports" task failed unexpectedly. "

    Bu hata genelde Path ile alakalıdır. Örneğin sen projeni varsayılan C:\Users\{Kullanıcı adı}\Documents\Visual Studio 2017\Projects' gibi bir klasöre oluşturduysan, dosya adları ile birlikte bu yol çok uzun olduğu için hata verir.

    Projeni doğrudan C: veya D: sürücüsüne oluştur: D:\proje1 gibi.

    Diğer hata

    The current .NET SDK does not support targeting .NET Standard 2.0. Either target .NET Standard 1.6 or lower, or use a version of the .NET SDK that supports .NET Standard 2.0. hatası

    Bu da genelde .NET Core 2 yüklü olmadığında oluşur. Buradan .NET Core 2.1 SDK indirip kurabilirsin.

    alattin alattin (16984)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Cevabınız için teşekkür ederim. "ResolveLibraryProjectImports" hatası ile ilgili yorumunuzda bahsettiğiniz gibi bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Visual Studio 'D:\VS' olarak kurulu. Uzun bir yolu yok sanırım. rasity1 5 yıl önce
    • Projenin tam yolu nedir? Bir kac sebep daha var @rasity1 alattin 5 yıl önce
    • Android Studio ile yapma kararı aldım hocam, gerek kalmadı. İlgi ve alakanız için teşekkürler. rasity1 5 yıl önce