VLC ortam oynatıcısına altyazı ekleyemiyorum

.srt dosyasını VLC açıkken sürüklemeyi denedim olmadı, sağ tıklayıp altyazı dosyası ekle seçeneğini denedim yine olmadı hepsinde program donuyor ve video açılmıyor.

taha17 taha17 (91)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sürükle bırak yapmana gerek yok.

    altyazı dosyasının adı filmin adı ile aynı olsun ve alt yazı filmin olduğu klasörde olsun.

    Örneğin Avatar.mp4 diye filmin varsa alt yazı dosyasın adı Avatar.srt olmalı. O zaman alt yazı otomatik olarak görüntülenmeye başlar.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

    • İsimleri aynı yapınca da aynı şey oluyor video açılmıyor. Video adını SRT dosyasıyla aynı yapıyorum açılmıyor adını değiştiriyorum açılıyor. Yani altyazıyı herhangi bir şekilde eklemeye çalıştığımda Video açılmıyor. taha17 5 yıl önce

    Altyazı seçeneğinden

    Altyazı>Altyazı aç(veya bul)>Sonra altyazı dosyasını seçerek çözebilirsin veya alt yazı dosyasını video oynatlıırken durdurup üstüne sürükleyebilirsin.

    Kullandığın programı kaldırıp veya güncellersen sorun hal olacaktır.

    kadirkayhan kadirkayhan (16)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Yok olmadı yine VLC silip son sürümü yükledim sağ tık altyazı seç işe yaramıyor sürüklemek ya da SRT ile aynı isim koymak da işe yaramıyor videoya altyazı herhangi bir şekilde eklendiğinde video açılmıyor. taha17 5 yıl önce

    Merhaba

    VLC'yi kaldırıp tekrar kurun eğer sorun çözülmez ise alternatif uygulamalara bakabilirsiniz.

    Önereceklerim : KMPlayer , BS Player , GOM Player , MPC

    sametdemir sametdemir (60)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Soruyu soralı 2 yıl olmuş sorunun ne olduğunu bile hatırlamıyorum :D Şu an Gom Player Plus kullanıyorum taha17 3 yıl önce
    • haha olsun belki başkasına yararı olur :D sametdemir 3 yıl önce