VLC Player nedir, ne işe yarar

VLC Player nedir?

VLC Player ne işe yarar

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    VLC Player nedir,  ne işe yarar

    VLC player basitçe bir medya oynatıcıdır. VLC player açık kaynak kodlu ve aklınıza gelebilecek her tür medya dosyasını oynatabilen, ücretsiz ve oldukça hızlı bir media player yazılımdır. Tüm videoları sorunsuzca ve ek bir yazılım yüklemeden VLC player ile izleyebilirsiniz.

    VLC player'in alt yazı desteği de var. Videolara alt yazı ekleyerek izleyebiliyorsunuz.

    VLC player aynı zamanda alt yazı oynatabilir. VLC Player içinde reklam yazılımı, zararlı yazılım olmayan temiz bir uygulamadır.

    VLC Player hangi medya formatlarını destekler?

    VLC Player aşağıdaki tüm formatları destekler:

    MPEG-1/2, DivX® (1/2/3/4/5/6), MPEG-4 ASP, XviD, 3ivX D4, H.261, H.263 / H.263i, H.264 / MPEG-4 AVC, Cinepak, Theora, Dirac / VC-2, MJPEG (A/B), WMV 1/2, WMV 3 / WMV-9 / VC-1, Sorenson 1/3, DV, On2 VP3/VP5/VP6, Indeo Video v3 (IV32), Real Video (1/2/3/4), MPEG Layer 1/2, MP3 - MPEG Layer 3, AAC - MPEG-4 part3, Vorbis, AC3 - A/52, E-AC-3, MLP / TrueHD>3, DTS, WMA 1/2, WMA 3, FLAC, ALAC, Speex, Musepack / MPC, ATRAC 3, Wavpack, Mod, TrueAudio, APE, Real Audio, Alaw/µlaw, AMR (3GPP), MIDI, LPCM, ADPCM, QCELP, DV Audio, QDM2/QDMC, MACE, DVD, Text files (MicroDVD, SubRIP, SubViewer, SSA1-5, SAMI, VPlayer), Closed captions, Vobsub, Universal Subtitle Format (USF), SVCD / CVD, DVB, OGM, CMML, Kate. ID3 tags, APEv2, Vorbis comment

    VLC Player ücretsiz mi?

    VLC Player tamamen ücretsiz bir programdır.

    VLC Player nereden indirilebilir?

    Aşağıdaki adreslerden VLC Player'i indirebilirsiniz.

    VLC Player indir  - Windows için

    Mobil cihazlar için: Android için Google Play, IOS için App Store üzerinden indirilebilir.

    VLC hangi işletim sistemlerinde çalışır?

    VLC masaüstü, laptop bilgisayarara yüklenebildiği gibi aynı zamanda Android, IOS gibi mobil cihazlara da yüklenebilir.

    Aşağıdaki işletim sistemlerine VLC Player'ı yükleyebilirsiniz:

    VLC Player ile basit video düzenleme işlemleri de yapılabilir. Örneğin Videoları VLC Player ile döndürebilirsiniz. Videoların yönü nasıl değiştirilir? linkinde VLC player ile video çevirme işleminin nasıl yapıldığı anlatılmıştır.

    murat murat (12492)