VMG3312-B10 B MODEM SÜREKLİ İNTERNET KOPMASI ÇÖZÜM

Evet arkadaşlar benim ttnetten aldığım bu modem yaklaşık 2-3 yıl olmuştur.Neyse bu aralar internet yaklaşık olarak 30-40dkda bir gidip gelmeye başladı bazen daha sık olduğuda oldu.Sonra ben bunun neden kaynaklandığını anlamak için TTNET'i aradım sorunu anlattım bizlik bir durum değil Zyxel'i aramalısınız dediler. Sonra Zyxel'i aradım herhalde teknik serviste 1 kişi var anlamadım sürekli meşgul çalıp durdu en sonunda bağlandım ondada 15 dk bekledim. Sorunu mu anlattım bir kaç bilgi aldı kabloları kontrol edin splinterinize bakın gibi akla gelecek ilk işleri söylediler.Hepsini ben kontrol ettim diyince tamam o zaman siz reset tuşuna basın bekleyin biz hallediyoruz dediler sonra tamamdır halletik oldu dediler. Peki sorun devam ederse ne yapayım dedim tekrar ararsınız dediler. Sonuç olarak sorun devam etti bende sinirlendim aramadım araştırdım sorunu mu çözdüm.İnternete fazla yüklendiğimiz için kaynaklanıyormuş ve kanalı genişletince sorun çözüldü şimdi nasıl olacağını anlatıyorum.

lowcord lowcord (7)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İnternet ayarlarından ağ ayarları ve kablosuza geliyoruz

    http://i.hizliresim.com/NllnMO.jpg

    Buradan Kanal büyük ihtimal 10'dur bunu yükseltiyoruz eğer yükselmiyorsa yandan daha fazla seçeneğine tıklayıp kontrol yanbantı üst yapıyoruz.

    http://hizliresim.com/YqqQz6

    lowcord lowcord (7)