vmware kali linux hatası

beyler şimdi ben vmware üzerinden kali linuxu çalıştırmaya başladığımda

Error while powering on: This host does not support Intel VT-x.

This host does not support "Intel EPT" hardware assisted MMU virtualization.

Module 'CPUIDEarly' power on failed.

Failed to start the virtual machine diye error geliyor yardımcı olabilcek var mı acaba??

cidax cidax (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ya senin sanallaştırma yok yada biosdan aktif etmemissin

    adils adils (136)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Her bilgisayarda o özellik var yani sanallaştırma darkcrak 3 yıl önce
    • Varsada Bios dan aktif deyildir @darkcrak adils 3 yıl önce