VMware ve virtual machine problemi

Öncelikle Merhaba,

3 tane (ubuntu,windows 7,kali linux) virtual machine kurdum bilgisayara vmvare kapandıktan sonra bunları bulamıyorum acaba wmware bu vm leri nereye kayıt ediyor ayrıca vmware sildikten sonra bu vm  ler hala bellekte yer kaplar mı ?

akaara akaara (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows üzerinde Virtual Machine'lerin kayıt olduğu klasörü bulmak için;

    1. Windows + R tuşlarına basın.
    2. Çalıştır ekranına  %userprofile%  yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Açılan pencerede Belgelerim altında  My Virtual Machines klasöründe kayıtlıdır.

    Yani kısaca oturum açtığınız kullanıcının belgelerinin altında My Virtual Machines klasörüne kayıt edilir.

    Sanal makinalar .vmx uzantısına sahiptir. Ayrıca .vmx uzantısını aratırsanız sizde farklı bir yerde kayıtlıysa karşınıza gelecektir.

    murat murat (12492)