vmware workstation.msi failed hatası

Merhaba.

Vmware workstation 11 isimli sanal bilgisayar programını kuruyordum ancak kurulum sırasında bilgisayarım mavi ekran hatası verdi. Daha sonra vmware workstation isimli programı kurmaya çalıştım anca vmware workstation.msi failed  RESİM de görülen hatayı alıyorum. Çözümü nedir ?

Not: İşletim sistemim windows 7 ultimate 64 bit

Programın indirdiğim site http://www.vmware.com/products/workstation/workstation-evaluation

berk berk (224)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Vmware workstation kurulumunda veya kaldırılmasında bir sorun yaşadıysanız ve tamamen kaldırmak ya da farklı sürümü yeniden kurabilmek istiyorsanız, aşağıda anlatılan şekilde manuel olarak sistemdeki vmware kayıtlarını silmeniz gerekmektedir.

    1. VMware Servislerini durdurun:

      • Başlat > Çalıştır, services.msc yazıp tamam deyin ve açılan servisler ekranında;

      • Aşağıdakilere sağ tıklayıp Durdur seçeneğini tıklayın.

        • VMware Authorization Service

        • VMware Authentication Service

        • VMware Registration Service

        • VMware DHCP Service

        • VMware NAT Service

        • VMware USB Arbitration Service

        • VMware Workstation Server

        • VMware WSX Service

    Not:

    1.  VMware ürününe bağlı olarak servisler değişiklik gösterebilmektedir.

      1. VMware network bridge adapter kaldırın:

          1. Ağ bağlantılarını açın

            • Windows XP: Başlat > AyarlarNetwork and Dial-up Connections.

            • Windows Vista, Windows 7 ve Windows 2008 Server: Başlat > Çalıştır, ncpa.cpl,

        1. Herhangi bir network adaptörüne sağ tıklayıp Özellikler e girin.

        2. VMware Bridge Protocol seçin ve and Kaldır seçeneğine tıklayın.

      2. Tüm VMware aygıtlarını kaldırın:

        1. Bilgisayar a sağ tıklayın ve Özellikler i seçin.

        2. Aygıt Yöneticisi.

        3. Show hidden devices .

        4. Network Adapters kısmına gelin.

        5. VMware adıyla başlayanlara sağ tıklayıp Kaldır deyin.

      3. Vmware kurulu olan klasörleri silin.

        1. Varsayılan klasörler:

          1. 32-bit Windows: C:\Program Files\VMware\

          2. 64-bit Windows: C:\Program Files (X86)\VMware\

        2. Uygulama data klasörleri.

          1. Windows XP:

            • C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\VMware\

            • C:\Documents and Settings\username\Application Data\VMware\

          2. Windows Vista/7/8/Server 2008:

            • C:\Users\username\AppData\Local\VMware\

            • C:\Users\username\AppData\Roaming\VMware\

        3. VMware başlat menüsü klasörleri.

          1. Windows XP: C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\VMware\

          2. Windows Vista/7/8/Server 2008: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\VMware\

      4. VMware kısayollarını masaüstünden silin.

      5. Aşağıdaki dosyaları silin:Not: Sisteminizde hepsi olmayabilir.

        1. C:\Windows\system32\vmnat.exe

        2. C:\Windows\system32\vmnetbridge.exe

        3. C:\Windows\system32\VMNetDHCP.exe

        4. C:\Windows\system32\vmnetdhcp.leases

        5. C:\Windows\system32\vmxw2ksetup.dll

        6. C:\Windows\system32\vnetprobe.exe

        7. C:\Windows\system32\vnetprobelib.dll

        8. C:\Windows\system32\vnetinst.dll

        9. C:\Windows\system32\vnetlib.dll

        10. C:\Windows\system32\vnetlib.exe

        11. C:\Windows\system32\drivers\vmnet.sys

        12. C:\Windows\system32\drivers\vmnetx.sys

        13. C:\Windows\system32\drivers\VMparport.sys

        14. C:\Windows\system32\drivers\vmx86.sys

        15. C:\Windows\system32\drivers\vmnetadapter.sys

        16. C:\Windows\system32\drivers\vmnetbridge.sys

        17. C:\Windows\system32\drivers\vmnetuserif.sys

        18. C:\Windows\system32\drivers\hcmon.sys

        19. C:\Windows\system32\drivers\vmusb.sys

      6.  __vmware_user__ local user ve the __vmware__ local group eğer mevcutsa sisteminizde silin.

      Aşağıdaki dosyaları Regedit'den silelim

      • Workstation 8.x/9.x/10.x/11.x

        • HKEY_CLASSES_ROOT\Installer\Features\A57F49D06AE015943BFA1B54AFE9506C

        • HKEY_CLASSES_ROOT\Installer\Products\A57F49D06AE015943BFA1B54AFE9506C

        • HKEY_CLASSES_ROOT\Installer\UpgradeCodes\3F935F414A4C79542AD9C8D157A3CC39

        • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{0D94F75A-0EA6-4951-B3AF-B145FA9E05C6}

        • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\VMware, Inc.\VMware Workstation

        • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\VMware, Inc.\Installer\VMware Workstation

        • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Applications\vmware.exe

          Alıntıdır.

      ogzkzu ogzkzu (286)