vmware workstation usb görmüyor

Vmware Workstaion üzerinden Wİndows 10 kullanıyorum Kasama Taktığım USB belleği Sanal Windows 10 umun görmesini yada açmasını nasıl sağlarım ?

vmware workstation usb görmüyor sorununun çözümü nedir?

lucas77 lucas77 (199)
5 yıl önce sordu

  • Sorunu tam olarak anlayamadım omercik 5 yıl önce

Toplam 2 Cevap

VMware üzerinde böyle bir ayar yapılarak bilgisyara takılan USB aygıtı sanal bilgisayara da gösterilebilir.

  • VMware Home sayfasına gelin ve ilgili işletim sistemine gelerek sağ tuş tıklayın ve Settings ya da Ayarlar deyin.
  • Açılan ekranda Hardware ya da Donanım sekmesinde USB Controller aygıtı göreceksiniz.
  • USB Controller seçiliyken Automaticly connect new USB Devices seçeneğinin seçili olduğuna dikkat edin. Bu seçenek seçili ise usb aygıtını sanal bilgisayar açıkken bağladığınızda VMware ekranına bildirim olarak gelmesi gerekli.Bildirim de USB aygıtının bilgisayara bağlanabilmesi için gerekli izin tarzında bir söylem olması gerekli.

USB Controller aygıtı eğer ekli değilse Add diyerek USB aygıtını eklemeyi deneyebilirsiniz.

ismailsarp ismailsarp (6010)
5 yıl önce cevaplandı

    Vmware Workstationda USB belleği görebilmek için şunları yap:

    1. Önce VMware Workstation  File > Shut down... yap.
    2. Daha sonra  VMware Workstation  ana ekranında Windows 10 X64 gibi işletim sistemi ve aygıtları göreceksin (Devices)
      Vmware Workstation USB aktif etme
    3. Devices altında USB controlller seçeneğini tıkla.
    4. Virtual Machine Settings açılacak burada USB controller bölümünü tıkla.
    5. Connections altındaki Show all USB input devices seçeneğini işaretle.
      Vmware Workstation usb açma

    Şimdi işletim sistemini başlat. USB bellekleri artık görebilirsin

    hakan hakan (15424)